Maijs 2024

0102030405

Stāstu vakars: “Preiļu pilsētas atmiņu stāsti”

"Daudz ir pasaulē pilsētu skaistu,

Bet par tevi man mīļākas nav,

Tik ar tevi man atmiņas saistās

Katru dienu no bērnības jau.”/ Jānis Gurgons/

7.februārī 17.00 aicinām uz UNESCO LNK tīkla “Stāstu bibliotēkas” pasākumu “Preiļu pilsētas atmiņu stāsti”.

Ar stāstiem dalīsies Preiļu iedzīvotāji.

Muzicēs: Ieva Pastare un Edgars Pastars.

Pasākums notiks Preiļu pilsētas 95 gadu jubilejas svētku ietvaros.

Afišā izmantotie foto no zudusilatvija.lv

STĀSTS. STĀSTNIEKS. KLAUSĪTĀJS

24.janvāri plkst.17.00 aicinām uz tikšanos ar stāstnieci, Latgales stāstnieku festivāla koordinatori Vilhelmīni Jakimovu.

Uzzināsiet:

• Kādi ir un var būt stāsti;
  • Kā uzrunāt, iesaistīt klausītāju;
  • Kādi ir stāstu veidošanas paņēmieni.

Radīsim kopā stāstu. Stuosti!

Pasākuma laikā tiks fotografēts. Iegūtie foto materiāli tiks izmantoti publicitātes vajadzībām.

Novadnieki - jubilāri janvārī

Skaistās dzīves jubilejās sveicam un atceramies:

04.01.2023

Bibliotēkas darba laiks svētku dienās

Gaiša prieka pilnus, laimes apmirdzētus un veiksmes paradītus Ziemassvētkus un Jauno gadu!

Ziemassvētku pasākumi Preiļu novada bibliotēkās

Aicinām iepazīties ar Ziemassvētku pasākumiem
              Preiļu novada bibliotēkās

Stāstu vakars: Vēstule līdzcilvēkam un Ziemassvētku vecītim

Vai Tu atceries, kad pēdējo reizi rakstīji vēstuli ar roku?

Pirms kāda laika aicinājām ikvienu iesaistīties vēstuļu rakstīšanā ar roku.

19.decembrī plkst.17.00 kopā ar Preiļu stāstniekiem lasīsim tās un meklēsim adresātus!

Par muzikālo noskaņu rūpēsies Džeina Gavare.

Vēl līdz 18.decembrim vari atnest arī Tu savu iedvesmas vēstuli līdzcilvēkam vai vēstuli Ziemassvētku vecītim!

3td e-GRĀMATU bibliotēkas virtuālo plauktu papildina vēl trīs jaunas e-grāmatas

TREŠDIENA. TREŠAIS TĒVA DĒLS. TRĪS jaunas e-grāmatas priekam, izklaidei, pārdomām un apcerei 3td e-GRĀMATU bibliotēkā www.3td.lv.

Lai kļūtu par 3td e-GRĀMATU bibliotēkas lietotāju, vērsieties Preiļu Galvenajā bibliotēkā.

Ziemassvētku radošās darbnīcas

Preiļu Galvenās bibliotēkas 2.stāva abonementā skatāma jauna izstāde

Preiļu Galvenās bibliotēkas 2. stāva abonementā skatāma Agras Ritiņas gleznu izstāde “30. novembra rīts”. Izstādes atklāšana un tikšanās ar mākslinieci janvārī. Aicinām sekot līdzi informācijai.

Pasaules lieluma sajūta man sākas ar iešanu dabā. Katru gadu kā no jauna ieraugu atkārtojamies pavasara ziedēšanu. Katrreiz priecājos par tikko pļautu zāli un tās svaigo smaržu; par āboliņa lapiņām, kas kārtojas cita pie citas. Ziedu pušķi kā mākoņi iegulst vāzēs. Un pavasara, vasaras un rudens krāsainību nomaina dabā iestājies ziemas grafiskais miers…      /Agra Ritiņa/

Lasīt vairāk...

Tikšanās ar Zani Daudziņu

7. decembrī plkst. 18.00 Preiļu Galvenajā bibliotēkā viesosies aktrise, runas pedagoģe, grāmatu autore Zane Daudziņa.

Kā pandēmijas laiku pārdzīvoja un turpina pārdzīvot radošo profesiju pārstāvji, kuru darbā neatņemama ir enerģijas mijiedarbība – starp docētāju un studentu, aktieri un skatītāju? Zane Daudziņa pandēmijas gadu fiksējusi savā “Dienasgrāmatā”, kurā atklāti stāsta par neziņu un satraukumu, adaptēšanos situācijai un prieka meklēšanu ikdienā – apstākļos, kādus vēl tikai pirms dažiem gadiem neviens no mums nebūtu spējis prognozēt.

Otra Zanes Daudziņas grāmata “Aktiera runa 21. gadsimta latviešu teātrī” ir labs izziņas avots ne tikai aktieriem, režisoriem, skaņu operatoriem un skatuves runas pedagogiem, bet ikvienam, kam jāuzstājas auditorijas priekšā. Šī grāmata ir arī  aizraujoša lasāmviela jebkuram teātra cienītājam.