Maijs 2024

0102030405

Vai tu proti orientēties digitālajā vidē?

Digitālās nedēļas ietvaros Preiļu Galvenajā bibliotēkā norisināsies pasākums "Es protu orientēties digitālājā vidē".

Lekcija, interaktīvas spēles un diskusija palīdzēs saprast, vai esam pietiekami zinoši darbojoties digitālajā vidē.

DIGITĀLĀ NEDĒĻA 2023

Aicinām piedalīties Digitālajā nedēļā 2023

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Latvijas Digitālo prasmju partnerības partneriem 2023. gadā no 24. līdz 28. aprīlim organizēs Eiropas Digitālo nedēļu Latvijā.

Digitālā nedēļa Latvijā tiek organizēta Eiropas Savienības prasmju gada un ALL Digital Weeks 2023 ietvaros un un šogad Latvijā notiks jau 14. reizi.
Atbilstoši Eiropas Komisijas un ALL Digital Weeks 2023 mērķiem šogad Digitālajā nedēļā Latvijā
paredzētas šādas tēmas:

• Digitālās prasmes nodarbinātībai un pārkvalificēšanai;
  • Digitālās prasmes visiem, t.sk. dzimumu atšķirības mazināšanai;
  • Eiropas Digitālo kompetenču ietvars un digitālo prasmju sertifikācija;
  • Kiberdrošība un drošība internetā;
  • Nozaru digitālās prasmes (bibliotēku, transporta, veselības utt.);
  • Digitālās prasmes ilgtspējai un Zaļākai Eiropai;
  • Digitālo mediju lietotprasme.

DIGITĀLĀ NEDĒĻA PREIĻU NOVADĀ

“Delfi” nodrošina bezmaksas piekļuvi “Delfi” maksas saturam

“Delfi Abonements” saturs pieejams gan Preiļu novada
publisko bibliotēku datoros,
gan katram lietotājam
savā ierīcē, ja tā pieslēgusies bibliotēkas
interneta tīklam.

Lai saturam piekļūtu, ir nepieciešams “Delfi” konts
a. Ja lietotājam ir reģistrēts “Delfi” konts, tam
jāpieslēdzas https://www.delfi.lv/account/login
b. Ja lietotājam nav reģistrēts “Delfi” konts, to
nepieciešams reģistrēt, piekrītot lietošanas
noteikumiem https://www.delfi.lv/account/register

Praktiskā nodarbība "E-paraksta rīki un to izmantošana"

24.aprīlī plkst.14.00 aicinām uz praktisku nodarbību par eParaksta rīkiem un to izmantošanu.

Nodarbības laikā uzzināsiet : kas ir e-identitāte, kur to izmantot, kā parakstīt dokumentus ar eID karti un eParaksts Mobile, kādi ir dokumentu formāti, kā arī atbildēsim uz citiem Jūsu interesējošiem jautājumiem.

Pieteikšanās zvanot: m.t.29991263 vai personīgi Preiļu Galvenajā bibliotēkā Kārsavas ielā 4.

Pieteikšanās forma elektroniski: https://ieej.lv/T4b5K

Tematiska izstāde "Pavasaris augļu dārzā"

PGB Nozaru literatūras abonementā skatāma tematiska izstāde "Pavasaris augļu dārzā". Izstādē eksponēti iespieddarbi par augļu koku un krūmu audzēšanu, pavairošanu, apgriešanu u.c. jautājumiem, kas dārzkopjiem aktuāli pavasarī.

Pasākums un praktiska nodarbība "Augu pavairošana"

14. aprīlī plkts. 18.00 Preiļu Galvenā bibliotēka sadarbībā ar Europe Direct Austrumlatvija aicina uz pasākumu un prakstisku nodarbību ar dārznieci Sandru Ozolu.

Praktiskās nodarbības laikā apgūsim augu pavairošanas pamatprincipus, gūsim praktiskas iemaņas augu potēšanā, mācīsimies sakopt un veidot koku vainagus.

Tiem, kuri vēlas ne tikai vērot, bet arī praktiski līdzdarboties, obligāta iepriekšēja pieteikšanās līdz 13. aprīlim (tel. 26819391)!

Noslēgumā konkurss un vērtīgas balvas!

06.04.2023

Preiļu Galvenās bibliotēkas 2.stāva abonementā skatāma VIJAS STUPĀNES gleznu izstāde "KAD TAUREŅI MOSTAS"

VIJA STUPĀNE
dzimusi 1976.gada decembrī Aglonā. Absolvējusi Aglonas vidusskolu (1993) un Rēzeknes Mākslas koledžu (1998). Ieguvusi bakalaura grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiālē (2005). No 2000.gada piedalās grupu izstādēs Latvijā un ārvalstīs, starptautiskos gleznošanas plenēros Latvijā, Lietuvā, Somijā, Portugālē (2004-2016). Latgales  radošās apvienības “V.I.V.A.” dalībniece. Darbi atrodas Latgales Kultūrvēstures muzejā Rēzeknē, Preiļu muzejā, privātkolekcijās kā Latvijā, tā arī  ārzemēs. Sarīkojusi personālizstādes Riebiņos, Preiļos, Valmierā, Rēzeknē, Daugavpilī (2002-2014). Ekspozīcijā iekļautie darbi pārsvarā tika gleznoti dažādos plenēros Latvijā.

Glezno dabu, ziedus, ir noskaņu māksliniece, līdzko daba uzzied, tas atspoguļojas arī gleznās. Šobrīd ir visskaistākais ziedēšanas laiks, kas paņem mākslinieci savā varā, ābeļziedi puteņo, pļavas sāk noslēpumaini ziedēt, ikdienas jātver mirkli, lai nenokavētu  to radīšanas brīdi. Un tā top gleznas- no mirkļu lāsītēm savērtas…

Izstāde skatāma līdz 31.maijam

Darba laiks Lieldienās

VĒLAM PRIECĪGAS LIELDIENAS!

Gaidīt gaidām to dieniņu,
Kad atnāks pavasaris,
Skan dziesmiņas, skan koklītes,
Skan Lieldienu stabulītes!
.
LŪDZAM PIEVĒRST UZMANĪBU PIRMSSVĒTKU SAĪSINĀTAJAM DARBA LAIKAM!
Izsniegtos izdevumus iespējams nodot pie bibliotēkas esošajā bibliomātā. Informācijai

Tiek izsludināts patriotiskās dzejas konkurss "Miera vēstis Latvijai"

Preiļu Galvenā bibliotēka sadarbībā ar Preiļu novada pašvaldību un Eiropas parlamenta deputāti, prof. Inesi Vaideri rīko patriotiskās dzejas konkursu “Miera vēstis Latvijai” 5.-12. klašu  skolēniem. Konkursa patrons ir režisors Jānis Streičs.

Darbu iesūtīšanas termiņš ir šī gada 31. maijs.

Darbus vērtēs žūrijas komisija, kuras sastāvā būs patriotiskās dzejas konkursa patrons Jānis Streičs, Preiļu Galvenās bibliotēkas pārstāvji, Latvijas literāti un Eiropas Parlamenta deputāte Prof. Inese Vaidere.

Veiksmīgākie dzejoļi tiks publicēti grāmatā. Grāmatā iekļauto darbu autoriem būs iespēja piedalīties Kārļa Vērdiņa un Aivara Eipura dzejas meistarklasē.

10.-12. klašu grupas divi labāko darbu autori tiks apbalvoti ar iespēju viesoties pie Eiropas Parlamenta deputātes Ineses Vaideres Eiropas Parlamentā Briselē. 5.-6. klašu un 7.-9. klašu grupas labāko darbu autori tiks apbalvoti ar vērtīgām balvām no Eiropas Parlamenta.

Konkursa Nolikums

Novadnieki - jubilāri aprīlī

Skaistās dzīves jubilejās sveicam un atceramies:

01.04.2023