Aicinām aplūkot “Dziesmu svētku krātuvi”

Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) Dziesmu svētku 150 gadi sagaida ar ievērojamiem digitālās kolekcijas “Dziesmu svētku krātuve” papildinājumiem. Krātuve veltīta Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku vēsturei un tradīcijām no to pirmsākumiem līdz mūsdienām un piedāvā plašu digitalizēto resursu klāstu, bagātīgi papildinātu personību sadaļu un tās saturs tagad ir pieejams arī angļu valodāĪpaši aicinām ielūkoties sadaļās “Personības” un “Svētki pasaulē”. No jauna pievienoti aptuveni 150 virsdiriģentu, virsvadītāju un svētku organizatoru dzīves gājumi. Tāpat izveidoti aptuveni 30 jauni trimdas svētku apraksti. Šobrīd kolekcijā apkopotas vairāk nekā 6000 digitalizētas kultūras un atmiņas institūcijas krājumu vienības – attēli, plakāti, fotogrāfijas, publikācijas, svētku organizācijas dokumenti, nošu izdevumi, skaņu ieraksti, virsdiriģentu un virsvadītāju atmiņu stāsti un citi materiāli.

“Dziesmu svētku krātuve”  ir pieejama šeit: dziesmusvetki.lndb.lv.

Piedāvājums no Gētes institūta bibliotēkas

Student, zinātniek, skolotāj un pasniedzēj!

Tavā rīcībā piekļuve brīvpieejas (Open Acces) saturam Vācijas zinātnisko bibliotēku kopējā sarakstā ((GVI).

• Grāmatas, zinātniskās publikācijas, disertācijas, laikrakstu un žurnālu raksti.
  • Trīs miljoni satura vienību.
  • Dažādās – pārsvarā vācu un angļu – valodās.

Lai piekļūtu Open Access materiāliem, nav jāreģistrējas vai jābūt mūsu bibliotēkas lasītājam.

27.06.2023

28. jūnija metodiskā diena

28. JŪNIJS - METODISKĀ DIENA

Bibliotēka apmeklētājiem slēgta!

• Grāmatu pasūtījumus var veikt bibliotēkas kopkatalogā vai pa telefonu: 29991263.

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

9.Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā izstāde

Līdz 31.jūlijam bibliotēkas 2.st. skatāma 9.Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā izstāde.

Darba laika izmaiņas

Jāņu naktī atveroties debess. Ja tai brīdī kaut ko vēlas, tad tas piepildās.

Lai lustīga līgošana!

Atgādinām:

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

Tematiska izstāde "Atklāj Latviju kopā ar Gunti Eniņu"

Nozaru literatūras stāvā skatāma informatīva izstāde "Atklāj Latviju kopā ar Gunti Eniņu".

Izstāde veltīta dabas pētnieka, vairāku populārzinātnisku grāmatu autora Gunta Eniņa 90. jubilejai.

Ir sācies atvaļinājumu laiks, kāpēc gan to neizmantot ceļojot pa Latviju? Gunta Eniņa grāmatas ir lielisks iedvesmas avots izbraukumam vai pārgajienam Latvijas dabā. "Tās ir ne tikai kā lielisks ceļvedis tūristiem, bet arī ceļvedis domāšanā un meklēšanā, ceļvedis Latvijas saprašanā, izprašanā, novērtēšanā, ceļvedis Latvijas mīlestībā", saka G. Eniņš.

09.06.2023

SEMINĀRS “IETEIKUMI UN VEIKSMES STĀSTI KULINĀRO EKSPEDĪCIJU ORGANIZĒŠANĀ UN MUTVĀRDU LIECĪBU DOKUMENTĒŠANĀ”

14.jūnijā no plkst.10.00 līdz 16.30 Preiļu Galvenās bibliotēkas telpās aicinām bibliotekārus, stāstniekus, muzeju darbiniekus, skolēnus, aktīvās iedzīvotāju grupas un ikvienu interesentu, kuram ir svarīga un interesanta Latgales kulinārā mantojuma, apvidvārdu tēma, piedalīties SEMINĀRĀ “IETEIKUMI UN VEIKSMES STĀSTI KULINĀRO EKSPEDĪCIJU ORGANIZĒŠANĀ UN MUTVĀRDU LIECĪBU DOKUMENTĒŠANĀ”.

Semināra PROGRAMMA.

PIETEIKŠANĀS SEMINĀRAM.

Seminārs tiek organizēts projekta "Pienu ēdu, pienu dzēru!" ietvaros. Šis projekts tiek realizēts ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma” finansiālu atbalstu.

Atbalstīts projekts "Pienu ēdu, pienu dzēru!"

Stāstniecība ir viena no spožākajām nemateriālā kultūras mantojuma izpausmēm, kam cieša saistība gan ar vietējās kopienas stiprināšanu, gan tradīciju nodošanu no paaudzes paaudzē.

Līdzās valodai, reliģijai, folklorai un tradīcijām ēdiens visos laikos ir bijis viens no svarīgākajiem reģionālās kultūridentitātes komponentiem.

Projekta “Pienu ēdu, pienu dzēru!” kulinārā tēma - piens - izvēlēta apzināti, jo Preiļus dēvē par Latvijas siera galvaspilsētu, jo Preiļiem ir sava siera rūpnīca. Preiļu novads ir bagāts ar zemnieku saimniecībām, kuras nodarbojas ar piensaimniecību un piena produktu izstrādi, tādējādi paverot plašākas iespējas dzirdēt un iepazīt arī viņu stāstus.

Lasīt vairāk...

Preiļu Galvenās bibliotēkas 1.stāva abonementā skatāma jauna izstāde

Preiļu Galvenās bibliotēkas 1.stāva abonementā skatāma
           jauna izstāde "SAULE, JŪRA, VĒJŠ"

Evelīnas Visockas dzejoļu krājuma prezentācija

Aicinām 16.jūnijā plkst.16.00 uz Evelīnas Visockas dzejoļa krājuma "Krāsainās krelles" prezentāciju.

Būs iespēja iegādāties autores dzejas krājumu.