BIBLIOTĒKA ATSĀK GRĀMATU, ŽURNĀLU APMAIŅU

Plašāka informācija sadaļā DARBA LAIKS

Aprīlis 2021

Jaunās grāmatas

Veidosim pasaku un grāmatu tēlu virtuālo parādi!

Sveiks, mūsu bibliotēkas draugs!

Mēs zinām, ka Tu daudz laika pavadi telpās, mācoties pie datora. Gribam piedāvāt aizraujošu nodarbi, kas Tevi un Tavus ģimenes locekļus izvilinās ārā. Šogad ziema ir gana dāsna ar sniegu. Tad izmanto iespēju! Ķer mirkli, kad sniegs ir vislipīgākais, un izveido no sniega kādu pasakas vai grāmatas varoni. Sauc palīgā māsu, brāli, māmiņu, tēti, un VIENS UN DIVI - GATAVS!

Nofotografē savu veikumu un atsūti to mums uz bibliotēkas e-pastu preilubln@gmail.com līdz 1. martam. Norādi sniega figūras autora(-u) vārdu, uzvārdu, no kādas grāmatas un kāds tēls ir atainots. Visus iesūtītos darbus apkoposim virtuālā sniega tēlu parādē, tādēļ aicinām padomāt par veiksmīgu un kvalitatīvu fotogrāfiju. Interesantāko darbu autori saņems balvas.

Lai veselīīīgi un spirgggti! Tālrunis uzziņām 28661351.

Atsākam izdevumu apmaiņu!

No 26. janvāra atsākam izdevumu apmaiņu.

Iepriekš piezvanot un saskaņojot ierašanās laiku, ATĻAUTS 1 APMEKLĒTĀJAM 20 min. atrasties bibliotēkas iekštelpās, lai veiktu izdevumu apmaiņu.

Pieaugušo literatūras nodaļa:  65381230; 29991263
Bērnu literatūras nodaļa: 65381231, 28661351

25.02.2021

Reģistrējies tiešsaistē un piekļūsti bibliotēkas attālinātajiem pakalpojumiem!

Piedāvājam iespēju kļūt par Preiļu Galvenās bibliotēkas lietotāju aizpildot reģistrēšanās formu tiešsaistē! Ikviens, kas vēlas kļūt par mūsu bibliotēkas lietotāju, aizpildot pieteikuma formu, var bez maksas piekļūt bibliotēkas attālinātajiem pakalpojumiem.

Piereģistrējoties tiek piedāvāts iegūt autorizācijas datus, lai piekļūtu:

Attālināti reģistrētais lietotājs varēs turpināt izmantot bibliotēkas pakalpojumus arī klātienē. Tikai pirmo reizi ierodoties bibliotēkā klātienē būs jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, lai bibliotēkas darbinieks var pārbaudīt nepieciešamos datus.

Lasīt vairāk...

REĢISTRĒJIES ŠEIT!

25.02.2021

No 12.janvāra atsākam iepriekš rezervēto izdevumu izsniegšanu!

No 12. janvāra atsākam iepriekš rezervēto izdevumu (grāmatu un žurnālu) izsniegšanu līdzņemšanai.

Aplūko infografiku (uzklikšķinot uz tās) un iepazīsties, kā vari saņemt sev vēlamos izdevumus!

Atceries, ka grāmatas vari lasīt arī elektroniski www.3td.lv!

Novadnieki-jubilāri janvārī

Skaistā dzīves jubilejā šomēnes sveicam:
  • Izglītības darbinieku un politiķi JĀNI EGLĪTI
  • Leļļu mākslinieci JEĻENU MIHAILOVU
  • Arheoloģi, vēstures doktori ANTONIJU VILCĀNI
  • Izglītības darbinieci, ekonomikas doktori ELITU JERMOLAJEVU

25.02.2021

Fotokonkurss "Ziemas prieku stāsts"

Preiļu Galvenā bibliotēka izsludina fotokonkursu

"Ziemas prieku stāsts"

un aicina fotografēt ziemas priekus saistībā ar literāriem darbiem.

Konkursa nolikums

Priecīgus Ziemassvētkus!

Šai naktī zvaigznes snieg -

Balts zvaigžņu sniegputenis.

Tās zvaigžņu sējējs zemes tumsā kaisa,

lai visiem tiek –

lai katram sava zvaigzne.

(Elza Ķezbere.)

Mīļie lasītāji un sadarbības partneri!

Novēlam ikkatram klusu, mīļu, piepildītu un gaišu Ziemassvētku laiku!

Daudz laimes, veselības un enerģijas Jaunajā gadā!

22.12.2020

Līdz 11. janvārim bibliotēka lietotājus neapkalpo

Uzmanību!

No 21. decembra līdz 11. janvārim

bibliotēka lietotājiem slēgta –

grāmatu izsniegšana un saņemšana nenotiek.

Lietotāji var saņemt konsultācijas pa e-pastu preilu.biblioteka@preili.lv

18.12.2020

Izstāde "Latgales ainava"

No 2020. gada 7. decembra līdz 2021. gada 30. janvārim Preiļu Galvenajā bibliotēkā skatāma fotogrāfiju izstāde “Latgales ainava”. Izstādē aplūkojami 11 fotoattēli, kas ir tikai neliela daļa no apjomīgās lielformāta (1,00x1,50 m) foto darbu izstādes “Latgales ainava”.

Izstāde “Latgales ainava” tapusi 2018. gadā kā veltījums Latvijas valsts simtgadei. Caur fotoobjektīvu tvertajos mirkļos atspoguļojas neatkārtojamais visu Latgales novadu dabas skaistums un daudzveidība.

Foto darbi apkopoti arī fotoalbumā “Latgales ainava”. Grāmata ir pieejama Preiļu Galvenās bibliotēkas novadpētniecības lasītavā.

Izstāde un fotoalbums ir tapuši, sadarbojoties Preiļu novada domei, Latgales fotogrāfu biedrībai, Latgales reģiona attīstības aģentūrai, SIA “Laura Plus” ar finansiālu VKKF un AS “Latvijas Valsts meži” atbalstu.

16.12.2020

E-GRĀMATU bibliotēka: grāmatas tiešsaistē bez maksas

Publiskajās bibliotēkās ir pieejams inovatīvs pakalpojums: e-GRĀMATU bibliotēka vietnē www.3td.lv, kas dod iespēju lasīt grāmatas tiešsaistē mobilajā ierīcē vai datorā.

Lietotājvārdu un paroli reģistrētie lietotāji var saņemt Preiļu Galvenajā bibliotēkā vai pagastu bibliotēkās. E-GRĀMATU bibliotēkā pieejami vairāki simti latviešu autoru un tulkoto autoru darbu, un grāmatu klāsts tiek papildināts.

Ikviens aicināts izmantot e-GRĀMATU bibliotēkas sniegtās priekšrocības!

10.12.2020