BIBLIOTĒKA ATSĀK GRĀMATU, ŽURNĀLU APMAIŅU

Uzmanību!

No 21. decembra līdz 11. janvārim

bibliotēka lietotājiem slēgta –

grāmatu izsniegšana un saņemšana nenotiek.

Lietotāji var saņemt konsultācijas pa e-pastu preilu.biblioteka@preili.lv

18.12.2020

Izstāde "Latgales ainava"

No 2020. gada 7. decembra līdz 2021. gada 30. janvārim Preiļu Galvenajā bibliotēkā skatāma fotogrāfiju izstāde “Latgales ainava”. Izstādē aplūkojami 11 fotoattēli, kas ir tikai neliela daļa no apjomīgās lielformāta (1,00x1,50 m) foto darbu izstādes “Latgales ainava”.

Izstāde “Latgales ainava” tapusi 2018. gadā kā veltījums Latvijas valsts simtgadei. Caur fotoobjektīvu tvertajos mirkļos atspoguļojas neatkārtojamais visu Latgales novadu dabas skaistums un daudzveidība.

Foto darbi apkopoti arī fotoalbumā “Latgales ainava”. Grāmata ir pieejama Preiļu Galvenās bibliotēkas novadpētniecības lasītavā.

Izstāde un fotoalbums ir tapuši, sadarbojoties Preiļu novada domei, Latgales fotogrāfu biedrībai, Latgales reģiona attīstības aģentūrai, SIA “Laura Plus” ar finansiālu VKKF un AS “Latvijas Valsts meži” atbalstu.

16.12.2020

E-GRĀMATU bibliotēka: grāmatas tiešsaistē bez maksas

Publiskajās bibliotēkās ir pieejams inovatīvs pakalpojums: e-GRĀMATU bibliotēka vietnē www.3td.lv, kas dod iespēju lasīt grāmatas tiešsaistē mobilajā ierīcē vai datorā.

Lietotājvārdu un paroli reģistrētie lietotāji var saņemt Preiļu Galvenajā bibliotēkā vai pagastu bibliotēkās. E-GRĀMATU bibliotēkā pieejami vairāki simti latviešu autoru un tulkoto autoru darbu, un grāmatu klāsts tiek papildināts.

Ikviens aicināts izmantot e-GRĀMATU bibliotēkas sniegtās priekšrocības!

10.12.2020

Izstāde "Lai sirsniņā svētki!"

Nešaubies, Ziemassvētku Brīnums nāks!

Lai gan šogad saulgriežus svinēsim klusāk nekā iepriekšējos, tomēr svētku jausmu sirdī glabāsim joprojām tikpat mīļi un gaiši. Lai iepriecinātu gan sevi, gan ģimeni, Bērnu literatūras nodaļas grāmatu izstādē varēsi atrast kādu jauku dzejolīti vai siltus vārdus. Varbūt radīsi kādu jaunu ideju skaistam telpu noformējumam vai galda klājumam.

Ierobežojumi
Nākot uz bibliotēku, ievēro noteiktos ierobežojumus!
Ierobežojumi - līdz valstī noteiktās ārkārtējās situācijas beigām.
Esi atbildīgs, sargi sevi un citus!

09.12.2020

Bibliotēkas 1.st. daiļliteratūras abonementā skatāma literatūras izstāde "Ziema, sniegs, ledus..."
 Šogad kalendārs sakritis tā, ka svētku dienas sanāk garākas ar tām sekojošām brīvdienām. Tas nozīmē arī to, ka ir vairāk laika, ko atvēlēt kādai ziemīgai grāmatai. Un, lai palīdzētu izvēlēties, ko tad svētku laikā lasīt, aicinām ielūkoties daiļliteratūrā, kas gan sasildīs sirdi, gan liks pasmieties, gan vienkārši labi pavadīt laiku.

Novadnieki-jubilāri decembrī

Decembrī sveicam un atceramies:

• vēsturnieku un diplomātu Bonifāciju Daukštu
  • mākslinieci Sarmīti Māliņu
  • Preiļu novada Goda pilsoni, ārstu un mecenātu Eduardu Upenieku
  • prelātu Kazimiru Ruču

27.11.2020

Vērtīgs krājuma papildinājums
Kultūras ministrijas īstenotajā programmā “Vērtīgo grāmatu iepirkums publiskajām bibliotēkām” no Latvijas Nacionālās bibliotēkas saņemta augstvērtīga daiļliteratūra, nozaru literatūra un bērnu literatūra.

Preiļu reģiona bibliotēkas ir saņēmušas 1085 grāmatu eksemplārus 9627,85 EUR vērtībā.

Preiļu Galvenās bibliotēkas krājumu papildina 51 grāmatas eksemplārs 612,61 EUR vērtībā.

Pilns grāmatu saraksts un grāmatu rezervēšana elektroniski:

jaunās grāmatas;

abonements;

bērnu grāmatas.

24.11.2020

Noslēdzies skolēnu patriotiskās dzejas konkurss “Latvija, cik daudz Tev vēlos teikt!”

Noslēdzies skolēnu patriotiskās dzejas konkurss “Latvija, cik daudz Tev vēlos teikt!”

Lāčplēša dienā, 11. novembrī, Preiļu Galvenā bibliotēka (PGB) tiešsaistē paziņoja skolēnu patriotiskās dzejas konkursa “Latvija, cik daudz Tev vēlos teikt!” rezultātus.

Vairāk lasīt...

Patriotiskās dzejas konkursa noslēguma tiešsaistes pasākums

17.11.2020

Labiekārtots jauniešu stūrītis bibliotēkas 3.stāvā

Yes, yes! Tas nu ir noticis! Jauniešu stūrītis bibliotēkā ir kļuvis mūsdienīgāks, gaišāks un gaida tieši Tevi, bibliotēkas draugs! Te Tu vari pašķirstīt kādu žurnālu līdzņemšanai, palasīt grāmatu vai klusi pakavēties sarunās ar domubiedriem Wi Fi zonā.

Bet - STOP! Drošības noteikumi! Tie gan jāievēro!

17.11.2020