"Literatūras ceļvedis" - jauns numurs

Jaunākais “Literatūras ceļveža” numurs https://dom.lndb.lv/data/obj/1307021.html sasniedz lasītājus vēl novembrī – mēnesī, kad LNB jau tradicionāli notiek Rīgas Grāmatu svētki. Sava veida “grāmatu svētki” novembrī tika īstenoti arī LNB Bibliotēku attīstības centrā, kura darbinieki strādāja ar VKKF atbalstītā projekta “Rakstītāji un rakstu zīmes: latviešu autori un literatūra Latvijas bibliotēkās” ietvaros iepirktajām grāmatām publiskajām bibliotēkām (320 nosaukumi no 39 izdevējiem, kopumā vairāk nekā 10 tūkstoši eksemplāru), darot visu, lai tās iespējami ātrāk sasniegtu lasītājus; brīdī, kad lasāt šo tekstu, grāmatas, visticamāk, jau iegūlušas Latvijas reģionu bibliotēku grāmatplauktos. Par daļu no projekta ietvaros iegādātajām grāmatām šajā numurā stāsta “Literatūras ceļveža” veidošanā iesaistītie kolēģi. Saturā šoreiz pavairāk psiholoģijas, no citām nozarēm – arī māksla, fotogrāfija u.c. Turpinām sekot arī “Dienas Grāmatas” sērijas “Es esmu…” jaunumiem. Izlasot kādas japāņu autores angļu valodā tulkotu grāmatu, ir iespēja nedaudz ielūkoties Japānas bibliotēku pasaulē – tā ļauj kārtējo reizi apjaust mūsu profesijas nepārvērtējamo lomu un iespējas lasītāju psiholoģiskajā “dziedināšanā”, turklāt, izdevums līdzinās patiesai mīlestības vēstulei bibliotēkām, bibliotekāriem un lasītājiem. Izrādās, viss ir diezgan vienkārši – “tas, ko tu meklē, atrodams bibliotēkā ”!

Apskatus par nozīmīgām bērniem un jauniešiem veltītām grāmatām šoreiz atradīsiet numura beigu daļā.

Un vēl – kāds testa jautājums kolēģiem: vai jums kādreiz ir tā iepatikusies kāda grāmata, ka radusies vēlme to apskaut? Jo – ja, kā stāstīts kādā slovēņu autora bērnu grāmatiņā, ir iespējams apskaut pat ezi, tad kāpēc lai tā nebūtu arī kāda sirdij tuva, lieliskos, samtainos vākos iesieta sirsnīga grāmata? No kurienes šāda draiska ideja? Atcerieties – bērnu grāmatas ieteicams lasīt arī tad, kad esam pieauguši!

Neaizmirstiet aplūkot arī izdevuma tīmekļvietni www.literaturascelvedis.lv