Novembris 2020

02030405060708

Literatūras ceļvedis Nr.5/2018

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) speciālisti sagatavojuši Literatūras ceļveža 5. numuru (2018. gada jūnijs/jūlijs) (PDF).

2018. gada piektais Literatūras ceļveža numurs pie saviem lasītājiem ierodas tieši vasaras viducī. Laikā, kad brīvdienu un atvaļinājumu sezona ar plašām iespējām un piedāvājumiem ir pašā zenītā, arī grāmatu lasīšana var būt labs līdzeklis pilnvērtīgai atpūtai, ja atrodas tam piemērots brīdis un vieta, piemēram, ēnains dārza nostūris vai garāks pārbrauciens. Tādēļ varbūt kādam pienākusi ilgi gaidīta iespēja sevi palutināt, izlasot pāris labas grāmatas, vien jāizvēlas – kuras? Iespējams, noderīgas idejas piedāvās tieši šis izdevums.
Divu vasaras mēnešu apvienotajā numurā iekļauti pārsvarā latviešu autoru un ar Latviju saistīti literārie sacerējumi, tomēr Liega Piešiņa aicina neatstāt bez ievērības arī dažu citvalstu autoru neparastas un krāsainas, šoreiz pārsvarā – jaunākajai paaudzei adresētas grāmatas. Vairākus interesantus, bet gana nozīmīgus nozaru izdevumus arī šoreiz piedāvā LNB nozaru eksperti un speciālisti. Izdevuma veidotājiem ir idejas turpmākai Literatūras ceļveža tēmu un ekspertu loka paplašināšanai, par ko vairāk informācijas saņemsiet rudenī. Vēlamies pateikties visiem kolēģiem no Latvijas bibliotēkām, kuri bija atsaucīgi un pavasarī iesūtīja atbildes uz mūsu sagatavotajiem jautājumiem par Literatūras ceļveža līdzšinējo piedāvājumu un tā turpmāko attīstību – jūsu vērtējumi un ieteikumi mums noderēs. Baudīsim Latvijas vasaru kopā ar labu grāmatu!

31.08.2018