Preiļu Galvenā Bibliotēka

Lapa ir izstrādes stadijā. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

Jūlijs 2020

P O T C P S Sv
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Apmeklētāji
Šodien: 445

Kopējais skaits: 417114

IR RADĪTI PRIEKŠNOSACĪJUMI 5G TĪKLA ATTĪSTĪBAI EIROPĀ


Esam atvēruši ceļu nākotnes tehnoloģiju attīstībai Eiropā. Tas, ko kādreiz vērojām fantastikas filmās, līdz ar 5G attīstību iespējams kļūs par realitāti. Vislielāko ieguvumu 5G sniegs tieši rūpniecības attīstībai, bet pirmās ieguvējas būs autorūpniecības, veselības, transporta un enerģētikas nozares. Pēc Eiropas Komisijas datiem šajās četrās nozarēs līdz 2025. gadam 5G ieviešana varētu nest 113,1 miljardu eiro ieguvumu gadā, bet kopumā Eiropā varētu tikt radītas 2,3 miljonu jaunu darbavietu.
Lasīt vairāk>>>

23.03.2017


23.martā plkst.17.00 Jauniešu centrā "Četri" seminārs par programmu ERASMUS+

 

 

 

 

 

 

 

 

16.03.2017


Piesakies E-prasmju nedēļas semināriem uzņēmējiem klātienē vai tiešsaistē!

E-prasmju nedēļas 2017 laikā notiks daudz interesantu pasākumu un semināru – gan klātienē, gan tiešsaistē. 30. marts ir E-prasmju nedēļas tematiskā diena – Digitālās prasmes uzņēmējiem. Aicinām uzņēmējus aktīvi iesaistīties E-prasmju nedēļā un apmeklēt seminārus! Uz tiem vēl var pieteikties un reģistrēties! Sniedzam informāciju par E-prasmju nedēļas semināriem uzņēmējiem.

16.03.2017


Ir iznācis EDIC Austrumlatgalē informatīvais izdevums Nr.4

Mēs turpinām informēt par Eiropas Savienības aktualitātēm, finansējuma iespējām projektiem un veiksmīgākajiem piemēriem Ludzas, Krāslavas, Preiļu un Rēzeknes novados un pilsētās.

Jaunākais informatīvais izdevums ir skatāms šeit:
Informatīvajā izdevumā apskatītas šādas tēmas:
* Projekts EUCIDA pulcē Rēzeknes apkārtnes māksliniekus - ES Rēzeknes novadā;
* JEPVĢ gatavojas kļūt par Eiropas Parlamenta vēstnieku skolu - ES Preiļu novadā;
* Brauciens uz Strasbūru - ES Krāslavas novadā;
* Ar ES fondu atbalstu Krāslavā un Ludzā attīstīs uzņēmējdarbībai nepieciešamo infrastruktūru - ES Ludzas novadā;
* ES Tiesa: Dalībvalstīm nav pienākuma izsniegt vīzas bēgļiem - ES jaunumi;
* Infogramma - Cik daudz mēnesī apēd viens Latvijas iedzīvotājs?
 
 

16.03.2017


Uzņēmēji aicināti piedalīties seminārā par CETA nolīgumu un biznesa iespējām Kanādā

 

21. martā no plkst. 14.00 līdz 16.00 Ārlietu ministrija sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru organizē semināru par CETA nolīgumu un biznesa iespējām Kanādā. Tajā Ārlietu ministrijas, LIAA un LTRK pārstāvji informēs par CETA nolīguma radītajām biznesa iespējām Latvijas uzņēmējiem, valsts atbalstu jauno tirgu apgūšanā, kā arī plānotajām tirdzniecības misijām.

16.03.2017


Publicētas jaunas projektu pieteikumu veidlapas


Katra projektu veida apakšsadaļā Dokumenti publicētas 1. pamatdarbības projektu pieteikumu veidlapas angļu valodā.

Atgādinām, ka šīs pamatadarbības projektu pieteikumu iesniegšanas termiņi 2017. gadā ir:
- Jauniešu apmaiņas, Eiropas Brīvprātīgais darbs, Jaunatnes darbinieku mobilitāte - līdz 2017. gada 2. februāra, 2017. gada 26. aprīļa, 2017. gada 4. oktobra plkst. 13:00 pēc vietējā laika jeb līdz plkst. 12:00 pēc Briseles laika;
- Stratēģiskie Eiropas Brīvprātīgā darba projekti - līdz 2017. gada 26. aprīļa plkst. 13:00 pēc vietējā laika jeb līdz plkst. 12:00 pēc Briseles laika.

14.03.2017


Seminārs par dabasgāzes tirgus atvēršanu mājsaimniecībām

Mājsaimniecībām līdz 2019. gadam ir nodrošināta iespēja dabasgāzi pirkt no publiskā tirgotāja par regulētu cenu, tomēr pēc tam situācija mainīsies, tādēļ patērētājiem ir svarīgi saprast, ka dabasgāzes cena tirgū veidojas konkurences rezultātā. Dabasgāzes cenas ir atkarīgas no dabasgāzes piegādes līgumu nosacījumiem, par kādiem katrs dabasgāzes tirgotājs ir vienojies ar piegādātājiem vai ražotājiem. Bieži vien dabasgāzes cena ir piesaistīta naftas produktu cenai, tādējādi dabasgāzes cenas mainās atkarībā no izmaiņām naftas produktu tirgū.

30.08.2017


Uzaicinājums piedalīties Erasmus+ vidusposma (2014 – 2016) izvērtēšanā

Eiropas Komisija (EK) līdz 2017. gada 31. maijam aicina piedalīties Erasmus+ programmas vidusposma (2014 - 2016) izvērtēšanā, aizpildot aptaujas anketu, uz kuras pamata tiks sagatavots informatīvs konsultācijas materiāls.
Erasmus+ programmas vidusposma novērtēšanā aicināti piedalīties jaunieši, studenti, skolotāji, jaunatnes darbinieki, sportisti, dažādu organizāciju darba devēji un darbinieki, kā arī citi interesenti.
Pēc visu korespondentu atbilžu apkopošanas un analīzes tiks sagatavots informatīvs konsultācijas materiāls, iekļaujot aptaujas dalībnieku atbildes, gadījumu izpēti, intervijas, sociālo mediju analīzi u.c.
Lai aizpildītu aptauju lūgums sekot saitei uz aptauju.

14.03.2017


Bibliotēkas 2.stāvā Eiropas informācijas punktā skatāma izstāde

 

”22.marts - Pasaules ūdens diena”

 

 

14.03.2017


Romas līgumiem 60 – pasākumi Latvijā

 

1950. gada 9. maijā, kad Eiropu pēc postošākā kara cilvēces vēsturē bija sadalījis dzelzs priekškars, Francijas ārlietu ministrs Robērs Šūmans aicināja Eiropas valstis apvienot ieroču ražošanā būtiskās ogļu un tērauda nozares. Viņa plāns tika īstenots un padarīja neiespējamu jaunu karu starp iesaistītajām valstīm. Par sadarbības stūrakmeni kļuva Romas līgums, kuru pirms 60 gadiem parakstīja sešu Eiropas valstu vadītāji.

Gadu gaitā kopīgi pārraudzīto nozaru un projektā iesaistīto valstu skaits pieauga, un uz Šūmana plāna pamatiem būvētā valstu savienība kļuva par bāku arī Latvijai, atgriežoties Eiropā. Arī šodien Eiropa saskaras ar draudiem ierastajam mieram un stabilitātei. 9. maijā atzīmētā Eiropas diena ir atgādinājums, ka, tikai rīkojoties kopīgi, Eiropas valstis var pārvarēt arī vislielākās grūtības.

Lasīt vairāk >>>

 

 

09.03.2017


Klajā nāk Baltā grāmata par Eiropas nākotni: iespējas ceļā uz vienotību 27 ES valstu vidū

 

Kā Komisijas priekšsēdētājs Junkers paziņoja savā 2016.gada runā par stāvokli Savienībā, Eiropas Komisija šodien nāca klajā ar Balto grāmatu par Eiropas nākotni; šī baltā grāmata ir Komisijas ieguldījums ceļā uz Romas samitu, kas notiks 2017.gada 25.martā.

Lasīt vairāk >>>

 

 

 

09.03.2017


Vidusskolēniem iespēja mācīties ASV, nostiprinot angļu valodas zināšanas

 

Mūsdienu sabiedrībā vienas no nepieciešamākajām prasmēm ir spēja saprasties ar dažādu tautu un kultūru pārstāvjiem, spēja adaptēties jaunā vidē, prasme komunicēt par dažādām tēmām. Lai to veiksmīgi izdarītu viens no būtiskiem apsvērumiem ir arī labas svešvalodu zināšanas. Bezpeļņas organizācija „„AFS Latvija” Starpkultūru programmas” valodas prasmju pilnveidošanai piedāvā vidusskolēniem iespēju doties mācību apmaiņas programmā uz Amerikas Savienotajām Valstīm (ASV)

Lasīt vairāk>>>

 

 

25.02.2017


Cik uzņēmumu Latvijā iegūs no CETA?

Vai ir saprotams, cik uzņēmumu Latvijā iegūs no CETA un kādas preces tieši šobrīd tiek eksportētas uz Kanādu?

 
 
 

13.02.2017


Latvijas Pašvaldību savienība izsludina pieteikšanos grantu projektu konkursam

Latvijas Pašvaldību savienība izsludina pieteikšanos mikrograntu projektu konkursam projektā “Vietējās pašvaldības - attīstības izglītības un sabiedrības izpratnes veicinātājas” (“LADDER – Local Authorities as Drivers for Development Education and Raising awareness”). Eiropas Komisijas finansētais projekts LADDER (www.ladder-project.eu/) ir vērsts uz sabiedrības izpratnes veicināšanu DEAR jomā. DEAR ir Eiropas savienības programma, kuras mērķis ir informēt ES pilsoņus par attīstības jautājumiem, mobilizēt lielāku sabiedrības atbalstu nabadzības novēršanas pasākumiem, atbalstīt jaunas idejas un mainīt attieksmes. Grantu shēmas mērķis ir atbalstīt projektus attīstības izglītības jomā, kuru mērķis ir palielināt sabiedrības izpratni par attīstības izglītības jautājumiem un veicināt vietējo pašvaldību attīstību. Attīstības jeb globālā izglītība ietver iedzīvotāju informēšanu, veicina to iesaistīšanos pasākumos vietējā līmenī un to attieksmes maiņu attiecībā uz globālajām problēmām un attīstības jautājumos.

10.02.2017


24.februārī plkst.13.00 bibliotēkā cikla 'Eiropas valstu kultūra' 24.pasākums

 

Aicinām iepazīt Maltas kultūru, ģeogrāfiju, vēsturi, virtuves burvību!

* PREZENTĀCIJA PAR MALTU(sun)
* 
KONKURSS(sun)
* NACIONĀLO ĒDIENU DEGUSTĀCIJA(lick)

KOPĀ AR RĪGAS TŪRISMA UN RADOŠĀS INDUSTRIJAS TEHNIKUMA STRUKTŪRVIENĪBAS „PREIĻI” PEDAGOĢI INĀRU LIEPIŅU 

08.02.2017


2017. gada Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balva: pagarināta pieteikšanās līdz 20. februārim

Jaunieši, kas izceļas ar savu apņēmību, ir pelnījuši atzinību. Tieši tādēļ Eiropas Parlaments kopā ar Starptautisko Kārļa Lielā balvas fondu katru gadu pasniedz jaunatnes Kārļa Lielā balvu. Ja esi 16-30 gadus vecs un piedalies Eiropas mēroga projektā, izmanto iespēju un piesakies konkursam. Tā uzvarētāji iegūst ne tikai atzinību un iespēju iepazīstināt plašāku auditoriju ar savu projektu, bet arī naudas balvu. Pieteikties konkursam tagad var līdz 20. februārim.

01.02.2017


10 iespējas paplašināt kompetences darbā ar jaunatni


Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra aicina jaunatnes darbiniekus un ikvienu, kurš ikdienā strādā ar jauniešiem, pieteikties starptautiskām apmācībām, kurās tiks padziļinātas starptautisku projektu rakstīšanas un īstenošanas prasmes, kā arī prasmes, kas būs noderīgas arī turpmākajā darbā ar jauniešiem. Pašlaik dalībnieku atlase norisinās 10 apmācībām. Ieskaties, varbūt jau tuvākajā laikā tieši tu papildināsi savas zināšanas starptautiskā vidē.

01.02.2017


Ir iznācis EDIC Austrumlatgalē informatīvais izdevums Nr.1.

 

Mēs turpinām informēt par Eiropas Savienības aktualitātēm, finansējuma iespējām projektiem un veiksmīgākajiem piemēriem Ludzas, Krāslavas, Preiļu un Rēzeknes novados un pilsētās. 
Jaunākais informatīvais izdevums ir skatāms šeit:
Informatīvajā izdevumā apskatītas šādas tēmas:
* ERASMUS+ projekta ietvaros notika diskusija Kafija ar politiķiem - ES Rēzeknes novadā;
* Starptautiska pieredze vulkānu zemē - Islandē - ES Ludzas novadā;
* JEPVĢ komanda piedalās EUROSCOLA debatēs Eiropas Parlamentā Strasbūrā - ES Preiļu novadā;
* Tiek uzlabota uzņēmējdarbības attīstībai nepieciešamā transporta infrastruktūra - ES Krāslavas novadā;
* Rēzeknes novadā uzsākts projekts topošo un esošo uzņēmēju kompetences vairošanai - ES Rēzeknes novadā;
* No radiniekiem ārvalstīs saņemtajai naudai NODOKLIS NETIEK PIEMĒROTS - ES Preiļu novadā

01.02.2017


Kā aizstāvēt savas intereses Eiropas Savienībā – praktisks ceļvedis

 

Eiropas Savienības (ES) institūcijās Briselē un Strasbūrā pieņemtie lēmumi tieši ietekmē mūsu ikdienu Latvijā, jo teju 80% nacionālo likumu ir balstīti uz ES direktīvām un regulām. Aicinām interešu grupu pārstāvjus, žurnālistus, uzņēmējus u.c. interesentus apmeklēt nodarbību „Kā aizstāvēt savas intereses Eiropas Savienībā – praktisks ceļvedis”.
Bezmaksas praktiskā nodarbība notiks ceturtdien, 26. janvārī, no plkst. 16.00 līdz 18.00 ES mājā, 1.stāvā (Aspazijas bulvārī 28, Rīgā).
 

24.01.2017


9.decembrī plkst.13.00 bibliotēkā cikla 'Eiropas valstu kultūra' 23.pasākums

 

Aicinām iepazīt Spānijas kultūru, ģeogrāfiju, vēsturi, virtuves burvību!

* PREZENTĀCIJA PAR SPĀNIJU(sun)
* 
KONKURSS(sun)
* NACIONĀLO ĒDIENU DEGUSTĀCIJA(lick)

KOPĀ AR RĪGAS TŪRISMA UN RADOŠĀS INDUSTRIJAS TEHNIKUMA STRUKTŪRVIENĪBAS „PREIĻI” PEDAGOĢI INĀRU LIEPIŅU

02.12.2016


Rodrigeza par sociālo dimensiju: laiks mainīt mūsu izpratni par Eiropas projektu

 

Sociālā Eiropa un labklājības sistēmas vienmēr bijušas ES uzmanības centrā, bet nepieciešams jauns stimuls un par prioritāti jākļūst politikai, kas veido ES sociālo pīlāru. Eiropas Komisija iesniegs priekšlikumus par to, kāda būs turpmākā virzība, savukārt, ziņojumā, kas tika pieņemts ceturtdien, 19. janvārī, Parlaments norāda, ka darba likumos jāiekļauj jauna tipa darba veicējus. Ziņotāja Maria João Rodrigues (S&D, Portugāle) atbildēja uz jautājumiem par Eiropas sociālo dimensiju.
 

24.01.2017


24.01.2017


Bibliotēkas 2. stāva Eiropas Savienības informācijas punktā skatāma izstāde “Spānija Eiropā”

 

 

 

 

 

 

23.11.2016


Projektu pieteikumu konkurss KLP


Projektu pieteikumu konkurss informācijas pasākumiem kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) jomā 2017. gadam

 

23.11.2016


Latvija ir trešajā vietā ES pēc saņemtajiem fondu starpmaksājumiem

Trešdien, 16. novembrī, Ministru kabinetā (MK) tika izskatīts Finanšu ministrijas (FM) ikmēneša informatīvais ziņojums par Eiropas Savienības struktūrfondu un Kohēzijas fonda (ES fondi) investīciju ieviešanas statusu. Latvija var lepoties ar ierindošanos 3. vietā Eiropas Savienības dalībvalstu vidū, saņemot no Eiropas Komisijas starpposma maksājumus par jau veiktām investīcijām un pārbaudītiem izdevumu dokumentiem projektu ietvaros. Līdz ar to secināms, ka Latvija salīdzinoši ātri un veiksmīgi nodrošina ES fondu jaunā perioda ieviešanu. Iepriekšējos mēnešos Latvijai šajā statistikā bija 4. – 6. vieta.

23.11.2016


Zanda Kalniņa-Lukaševica: Vārda brīvība un naida runa nav viens un tas pats

18. novembrī Briselē Eiropas Komisijas rīkotajā ikgadējā pamattiesību kolokvijā, kas šogad veltīts tēmai “Mediju plurālisms un demokrātija”, Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica uzrunāja tās dalībniekus, uzsverot ka ES nepieciešams pilnveidot audiovizuālo mediju pakalpojumu tiesisko regulējumu.

23.11.2016


Cīņa ar propagandu:

Teroristu organizāciju un atsevišķu valstu, piemēram, Krievijas propagandas mērķis ir radīt bailes un šķelt Eiropu. Šodien pēcpusdienā Eiropas Parlamenta deputāti diskutēs par pārskatu, kas prasa pēc spēcīgākiem pasākumiem pret propagandu un lielāku ES valstu sadarbību. Runājām ar ziņojuma autori, poļu EP deputāti Annu Fotigu (Anna Fotyga) par dezinformācijas ietekmi un kā ar to cīnīties. “Mums jāiegulda daudz vairāk kampaņās, lai cīnītos pret radikalizāciju,” viņa norādīja.

23.11.2016


Budžeta ziņotājs Jens Geiers: Brexit jau tagad ietekmēs 2017. gada ES budžetu

Budžeta komitejas priekšsēdētāja vietnieks Jens Geiers.
Britu referendums par izstāšanos no Eiropas Savienības notika jūnijā un varētu negatīvi ietekmēt jauno 2017. gada ES budžetu. Taču Eiropas Parlaments strādā pie veidiem, kā ES varētu risināt šo situāciju. Tā intervijā norāda budžeta komitejas ziņotājs Jens Geiers (S&D, Vācija). 26. oktobra plenārsēdē Parlaments balsos par nostāju attiecībā uz 2017. gada ES budžetu.
Jau tagad ir skaidrs, ka Brexit referenduma rezultāts negatīvi ietekmēs ES budžetu no nākamā gada, jo Lielbritānijas mārciņas vērtība samazinās. Vai varat nosaukt arī citus piemērus?

23.11.2016


Ir iznācis Europe Direct informācijas centra Austrumlatgalē informatīvais izdevums Nr.20


Šajā numurā Jūs varat iepazīties ar sekojošiem tematiem:

Uzsaukums jauniešiem piedalīties projektā PROTI un DARI! - Jaunumi Preiļu novadā
Preiļos pulcējas tūrisma jomā strādājošie no visas Latgales
TURPINĀS SLIMNĪCAS TERITORIJAS LABIEKĀRTOŠANAS DARBI - Jaunumi Rēzeknes novadā
Ekspozīcijas ...bet sirdī visu mūžu nesu saules dienu, no tēva mājas mīļās pasaules izveide jeb uzsākts darbs pie objekta Jaunsaimnieka māja labiekārtošanas - Jaunumi Ludzas novadā
Interesantākais no viesiem - Jaunumi Krāslavas novadā
Šķērsojot Eiropas Savienības robežu, jādeklarē skaidra nauda 10 000 eiro vai vairāk apmērā
*
 Jauns EUROSCOLA konkurss: iespēja vidusskolēniem doties uz Strasbūru!* Jauniešiem NVA piedāvā iespēju izvēlēties nākotnes profesiju
Ja gribat, lai arī par Jūsu pieredzi uzzinātu Austrumlatgalē, ja Jums ir jautājums par ES, rakstiet Ilonai vai Veltai: ilona.skorodihina@preilubiblioteka.lv , veltapopa@inbox.lv.
Uzziņai: EUROPE DIRECT ir visu Eiropas Savienību aptverošs tīkls, kas ļauj iedzīvotājiem saņemt nepieciešamo informāciju un sazināties ar Eiropas Komisiju savas dzīvesvietas tuvumā.

23.11.2016


LATGALES reģiona JAUNIEŠUS aicina piedalīties pasākumu ciklā “ĪSTENO SAPNI PAR SAVU BIZNESU!


IESKATIES! - Latgales plānošanas reģiona Latgales uzņēmējdarbības centrs (LUC) laika periodā no š.g. 22.novembra līdz 9.decembrim aicina Latgales reģiona JAUNIEŠUS piedalīties informatīvo pasākumu ciklā “ĪSTENO SAPNI PAR SAVU BIZNESU!

 

21.11.2016


<< < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 > >>

Uz sākumu

 
Balsošana
Kuram ES līgumam šogad svinam 60 gadus?

Lisabonas līgums

Apvienošanās līgums jeb Briseles līgums

Romas līgums

Eiropas Ogļu un tērauda kopienas dibināšanas līgums

Amsterdamas līgums

Digitālās kolekcijas

Uzdot jautājumu
Vārds Uzvārds:*
E-pasts:*
Ātrās saites