Decembris 2021

P O T C P S Sv
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Ziņas
Apmeklētāji
Šodien: 483

Kopējais skaits: 705565

Latvijas Nacionālā bibliotēka turpinot uzsākto darbu Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas „Letonica” veidošanā  ir uzsākusi projektu „Zudusī Latvija” Projekta ietvaros ir paredzēts digitalizēt kultūrvēsturiski nozīmīgus materiālus, kas saistīti ar dažādām vietām un objektiem, kas reiz eksistējuši, bet mūsdienās jau neatgriezeniski gājuši bojā vai izzuduši

Šobrīd vēl ir saglabājušies attēli, dokumenti, video u.c. ieraksti par dažādām zudušajām vietām, tomēr katrs fizisks objekts ir pakļauts ārējo apstākļu ietekmei un ar laiku var iet bojā arī šie dokumenti. Īstenojot projektu „Zudusī Latvija” dokumenti tiks saglabāti un tos būs iespējams saglabāt mūžīgi.

Preiļu galvenā bibliotēka ir iesaistījusies  projektā „Zudusī Latvija” apzinot zudušos kultūrvēsturiskos objektus Preiļu novadā, Preiļu  rajonā

Aicinām iedzīvotājus  apzināt fotogrāfijas un dokumentus par dažādiem kultūrvēsturiski nozīmīgiem objektiem, kas kādreiz eksistējuši līdz 1945.gadam vai arī līdz pagājušā gadsimta piecdesmitajiem , sešdesmitajiem gadiem, bet pēc tam nojaukti, iznīcināti, vai citādā veidā gājuši bojā. 

Projekts aptver plašu objektu spektru: 

Vietas: kādreiz eksistējušas upītes, pilskalnus, ielas, u.c.
Ēkas: pilis, muižas, pasaules karu laikā sagrautas mājas, baznīcas, ciemus u.c.
Pieminekļus: mākslinieciskās vērtības pieminekļi, vēsturisku personu pieminekļi, leninekļi, staļinekļi, u.c.
Tirgus laukumus
Tiltus: koka tilti, pontontilti, 2.pasaules karā sagrauti dzelzceļa tilti, virvju tilti, u.c.
Dabas pieminekļus: tādus kā Staburags, dižkokus, parkus un alejas, u.c. 

Arī   Preiļos zudušo objektu ir daudz, piemēram , pareizticīgo baznīca Raiņa bulvārī, ebreju sinagogas, dižkoki , lapenes, alejas, tiltiņi Preiļu parkā, vecais tirgus laukums u.c.

Lūgums iedzīvotājiem palīdzēt bibliotēkai apzināt zudušos  objektus un ja ir fotogrāfijas vai kādi citi dokumenti iesniegt bibliotēkai, pievienojot arī aprakstu, ja tas ir iespējams.

Preiļu galvenā bibliotēka fotogrāfijas vai dokumentus ieskanēs un  atdos atpakaļ īpašniekam

Preiļu galvenās bibliotēkas vadītāja Ināra Batarāga
t./f. 65381228, e-pasts puce@axel.lv

 

Uz sākumu

 
Preiļu reģiona bibliotēku kopkatalogs

Registrējies šeit!

Balsošana
Vai Jūs izmantojat Preiļu Galvenās bibliotēkas attālinātos pakalpojumus? ( Izdevumu rezervēšana, grāmatu termiņa pagarināšana, iestāšanās rindā uz grāmatu, informācijas meklēšana e-kopkatalogā, novadpētniecības datubāzē, 3tD-e GRĀMATU bibliotēku)

Ļoti bieži

Bieži

Reti

Ļoti reti

Nav informācijas

Digitālās kolekcijas

Uzdot jautājumu
Vārds Uzvārds:*
E-pasts:*
Ātrās saites