BIBLIOTĒKA ATSĀK GRĀMATU, ŽURNĀLU APMAIŅU

Plašāka informācija sadaļā DARBA LAIKS

Aprīlis 2021

P O T C P S Sv
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Jaunās grāmatas
Apmeklētāji
Šodien: 540

Kopējais skaits: 573368

     Es viņu pazīstu nevis pēc sejas, bet gan pēc maskas, ar šo Kārenas Bliksenas citātu Laifs Nīlsens sāk savu izstādi. L. Nīlsena darbu atpazīstamības zīme ir maska, tā sastopama visos žanros – gan grafikās, gan gleznās, gan keramikā un skulptūrās. Maska ir netiešs mūžības simbols un norāde uz izaicinājumiem, ko piedāvā dzīve, vienmēr saistāma ar cilvēcisko eksistenci.
     H. Flēdstrups, mākslas kritiķis, par L. Nīlsena darbiem izsakās šādi: „Tā ir kā tauriņu ķeršana. Tiklīdz jums šķiet, ka nu jau būs rokā, tauriņš pēkšņi ar asu kustību maina savu lidojuma virzienu”‎
     Dāņu mākslinieks Laifs Nīlsens savu daudzpusīgo talantu izpauž kā skulptors, grafiķis, gleznotājs, keramiķis, ilustrators, dekorators un dzejnieks. Par saviem darbiem ieguvis neskaitāmus apbalvojumus gan Dānijā, gan ārpus tās.
     L. Nīlsens darbojas ar lielu entuziasmu un enerģiju, lai mākslā attēlotu attiecības starp brīvību un atbildību, sapņiem un realitāti, nopietnību un ironiju, kas neaizskar, bet atklāj dzīvi no dažādiem rakursiem. Savos darbos L. Nīlsens izmanto simbolus un kodus, kas palīdz uztvert viņa darbu dziļāko būtību. L. Nīlsena gleznas raksturo spēcīgas krāsas un niansētas detaļas.
     L. Nīlsena darbi tikuši izstādīti Ēģiptē, Japānā, Krievijā, Bulgārijā, Rumānijā, ASV, Spānijā, Itālijā, Francijā, Maķedonijā, Dienvidslāvijā, Slovēnijā, Vācijā, Anglijā, Norvēģijā, Zviedrijā, Igaunijā u.c. Kopumā ir bijušas vairāk kā 150 izstādes ārpus Dānijas.
     Par viņa darbiem var teikt, ka māksla ir kā pasaka – tā tiek interpretēta dažādi, atkarībā no vecuma un temperamenta. 

Izstādi organizē Dānijas Kultūras institūts Rīgā sadarbībā ar Preiļu galveno  bibliotēku.

Uz sākumu

 
Preiļu reģiona bibliotēku kopkatalogs

Registrējies šeit!

Balsošana
Vai Jūs izmantojat e-grāmatu bibliotēku?

Jā, izmantoju

Nē, jo nav interese

Nē, jo nezinu par šo iespēju

Digitālās kolekcijas

Uzdot jautājumu
Vārds Uzvārds:*
E-pasts:*
Ātrās saites