BIBLIOTĒKA ATSĀK GRĀMATU, ŽURNĀLU APMAIŅU

Plašāka informācija sadaļā DARBA LAIKS

Aprīlis 2021

Jaunās grāmatas

Jauna gleznu izstāde “Rudens”

Bibliotēkas 2.st. līdz 30. novembrim aplūkojama izstāde “Rudens”.

Gleznas no Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja krājuma.

21.10.2020

23.oktobrī Bērnu literatūras nodaļā tikšanās ar rakstnieci un mākslinieci Agnesi Aizpurieti

23.oktobrī plkst.10:00 Preiļu Galvenās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā tikšanās ar rakstnieci un mākslinieci Agnesi Aizpurieti pasākumā „Katram savu trakumiņu”.

Grāmatas „Trakā Lapsa” un „Trakā Lapsa ceļo” ir autores debija bērnu literatūrā kā ilustratorei un tekstu autorei. Neparastās un spilgtās grāmatās sirsnīgs un mīļš humors bērniem ir savienots ar pārsteidzošu ironiju, saprotamu tikai pieaugušajiem, tāpēc tās spēj iepriecināt plašu lasītāju loku. Studijas „Rija” ir tapusi arī īsmetrāžas animācijas filma „Trakā Lapsa”, kurai Agnese Aizpuriete ir gan scenārija autore, gan režisore, gan māksliniece.

Pasākuma laikā visiem būs iespēja uzzināt vairāk gan par krāšņo grāmatu autori, gan par viņas radīto varoni Trako Lapsu, kura visus notikumus dzīvē uztver kā jautru izaicinājumu!

Pasākums notiek VKKF atbalstītā projekta "Lasītāju tikšanās ar rakstniekiem "Autoru! Autoru!""

19.10.2020

23.oktobrī literāri muzikāls pasākums "CAURI GADIEM AR DZIESMĀM UN GRĀMATĀM"

23.oktobrī plkst.13:00 Jauniešu centrā “4” literāri muzikāls pasākums CAURI GADIEM AR DZIESMĀM UN GRĀMATĀM.

Divi draugi, divi Pārdaugavas kaimiņi, kurus vieno radoša sadarbība kopš seniem studiju gadiem, joprojām atrod kopīgas dziesmas, notikumus, stāstus un jautrus konkursus, ar ko padalīties publikas priekšā.  Mazie stāsti pārvēršas dziesmu tekstos, no lielajiem top grāmatas.
Āris Ziemelis – komponists un dziesminieks , Dzintars Tilaks – radio balss un rakstnieks.
Katra tikšanās ar publiku ir kā atskaite un dalīšanās atmiņās par to, kas sastrādāts šajos gados.

Pasākumi notiek VKKF atbalstītā projekta "Lasītāju tikšanās ar rakstniekiem "Autoru! Autoru!" "

Ikgadējā akcija “Dienas bez rindām”

No š.g. 19. oktobra līdz 25. oktobrim iedzīvotājus aicina iesaistīties ikgadējā akcijā “Dienas bez rindām”, kurai šogad ir dots jauns vadmotīvs “Darīt digitāli – Tavs jaunais dzīvesveids!”

Preiļu Galvenā bibliotēka piedāvā iespēju iedzīvotājiem, kuriem nav iespējas skatīties tiešaistes seminārus savā dzīvesvietā vai darbavietā, izmantot bibliotēkas datorus, lai pilnveidotu savas zināšanas un iepazītos ar aktualitātēm šajā jomā.

Lasīt vairāk...

19.10.2020

UZMANĪBU!!!
No 14. oktobra bibliotēkas apmeklētājiem ir OBLIGĀTI jālieto sejas maska!

Šī prasība neattiecas uz bērniem līdz 13 gadu vecumam!
Būsim atbildīgi!
Paldies par sapratni!

Daira Kadiķa svečturu izstāde "Gaismas spēle"

14.10.2020

Daiļliteratūras abonementa 1.st. jauna izstāde "Fantāzija, spoki, šausmas rudens vakariem"

Tumšajiem rudens vakariem raksturīga ir ne tikai sveču gaisma, silta tējas tase un vilnas zeķes, bet arī laba grāmata. Šoreiz piedāvājam izstādi, lai pašausminātos un padrebinātos – fantastika, šausmas, spoki, fantāzija, mistika.

14.10.2020

Swedbank konsultāciju diena

16.oktobrī Swedbank aicina uz klātienes  konsultācijām.

Obligāta iepriekšēja pieteikšanās bibliotēkā klātienē vai  pa tālr. 29991263

09.10.2020

Preiļu Galvenās bibliotēkas grāmatu krājumam lielisks papildinājums
Mūsu bibliotēkas grāmatu krājumam lielisks  papildinājums – Preiļu lauksaimniecības skolas tapšanas un pastāvēšanas hronika, kas veidota, balstoties uz skolas pārziņu, pedagogu un audzēkņu atmiņu pierakstiem.  Grāmata tapusi pēc uzņēmēja un ģenerālsponsora  Jāņa Šņepsta  iniciatīvas, ar Preiļu novada domes finansiālu atbalstu.  Savukārt seno  fotogrāfiju apstrādes un  menedžera funkcijas ir veicis Igors Pličs.

Šobrīd, kad notiek Preiļu pils – bijušās lauksaimniecības skolas atjaunošanas process, šī atmiņu hronika sniedz būtisku un nozīmīgu informāciju par seno pils ēku un romantisko ainavu parku. Ir likumsakarīgi raugoties  nākotnē, pētīt, cienīt un saglabāt pagātnes mantojumu.

Preiļu novada dome  bibliotēkām dāvināja 10 kultūrvēsturiski nozīmīgās  grāmatas eksemplārus.

Iegriežoties bibliotēkā, izvēlaties lasīšanai tieši šo vēsturisko laika liecību par Preiļiem, lauksaimniecības skolu, pili un parku!

08.10.2020

Vai Jūs piedalīsities Bibliotēku nedēļas "Darīt neticamo" ietvaros Citātu maratonā "Aizej tur-nezin kur, atrodi to-nezin ko"?

Jā, piedalīšos

Nē, jo tas neinteresē