Dalība Erasmus+ projektā “Dungeons and Librarians II: Quest for Gamified Reading Promotion in Youth”

Preiļu Galvenās bibliotēkas metodiķe Egija Gribuste un bērnu literatūras nodaļas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrs vadītāja Ina Rusiņa no 2. līdz 7. oktobrim piedalījās Šauļu apriņķa Povila Višinska publiskās bibliotēkas rīkotajā Erasmus+ projektā “Dungeons and Librarians II: Quest for Gamified Reading Promotion in Youth” kopā ar bibliotēku speciālistiem no Lietuvas, Latvijas (Preiļu Galvenā bibliotēka, Rēzeknes Centrālā bibliotēka, Rēzeknes pilsētas bērnu bibliotēka, Latgales Centrālā bibliotēka) un Slovēnijas.

Projekta mērķis bija iepazīstināt bibliotekārus, kuri strādā vai plāno strādāt ar jauniešiem, ar spēļošanās (gamification) teoriju un palīdzēt viņiem gūt nepieciešamās praktiskās iemaņas veiksmīgākai mūsdienīgu, daudzveidīgu lasīšanas veicināšanas u. c. pasākumu īstenošanai, kā arī projektu izstrādei nākotnē.

Apmācību dalībnieki:

• dalījās labajā praksē, prezentējot savu bibliotēku labos piemērus lasītveicināšanas un projektu īstenošanā,
  • izspēlēja iepazīšanās un saliedēšanās aktivitātes,
  • radīja un testēja jaunas spēles, gan veidoja spēli ņemot par pamatu kādu visiem zināmu spēli,
  • iepazina cits cita kultūru,
  • aktīvi diskutēja un darbojās grupās,
  • apguva spēļošanās veidus un elementus,
  • izmēģināja LEGO konstruktora satura pielietojumu vēsturiska notikuma atspoguļošanai (ko pēc tam iespējams izmantot dažādu notikumu, stāstu, pasaku atainošanai),
  • devās ekskursijā uz Plunges, Šauļu un Palangas bibliotēkām,
  • uzklausīja Šauļu bibliotēkas labos piemērus ar lielformāta grāmatu, kurā modificējami tēli un foni (mākslinieces pašdarinātas lelles, apģērbi, aksesuāri un fona ainavas, to elementi),
  • kā arī iepazina komiksu veidošanas pamatprincipus
  • un noslēgumā komandās izstrādāja un prezentēja projektu vai izglītības programmu idejas.

Aicinām aizpildīt aptauju par bibliotēkas pakalpojumu kvalitāti

Līdz 1.novembrim aicinām ikvienu piedalīties aptaujā, lai izteiktu viedokli par Preiļu Galvenās bibliotēkas apmeklēšanas paradumiem, pakalpojumiem un citiem ar bibliotēkas darbu saistītiem jautājumiem. Labprāt arī uzklausīsim ierosinājumus turpmākajam bibliotēkas darbam. Anketu aicinām aizpildīt arī tos, kuri ikdienā bibliotēku neapmeklē.

Aptauja pieejama šeit: https://ej.uz/PGB_aptauja_2023

Aptaujas aizpildīšana aizņems aptuveni 10-15 minūtes, tā ir anonīma un tiks izmantota apkopotā veidā.

Mums ir svarīgs Tavs viedoklis!

Novadnieki - jubilāri oktobrī

Skaistās dzīves jubilejās sveicam un atceramies:

27. septembrī metodiskā diena

27. SEPTEMBRIS - METODISKĀ DIENA

Bibliotēka apmeklētājiem slēgta!

• Grāmatu pasūtījumus var veikt bibliotēkas kopkatalogā vai pa telefonu: 29991263.

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

Eiropas valodu diena bibliotēkā

26. septembrī plkst. 15.00 aicinām uz Eiropas valodu dienai veltītu pasākumu "Mana dzimtā valoda" Preiļu Galvenajā bibliotēkā.
Pasākumā iepazīsim ne tikai dzejas, mūzikas, aktieru un kino valodu, bet mācīsimies saprast arī rokrakstu valodu kopā ar rokrakstu eksperti Sanita Blumbergu. Savukārt, mūzikas valodas pasauli atklās mūziķis Juris Ostrovskis.
Tiekamies!

21.09.2023

Grāmatu mīļotāji atkal tiekas

Izbaudīta skaista un saulaina vasara, izlasītas daudz un dažādas grāmatas - ir laiks atkal satikties!

Grāmatu mīļotāju klubiņš "Grāmatu Guru" atsāk savu darbību un aicina ikvienu grāmatu mīļotāju uz pirmo šīs sezonas tikšanos 25. septembrī plkst. 17.00 Preiļu Galvenajā bibliotēkā.

Sarunāsimies par grāmatām, ko patreiz lasām.

Tiekamies!

21.09.2023

Skatāma Rakstniecības un mūzikas muzeja ceļojošā izstāde “Ceļā uz Latvijas “Holivudu”"

No 5. septembra līdz 31. oktobrim Preiļu Galvenajā bibliotēkā, Kārsavas ielā 4, Preiļos, apskatāma Rakstniecības un mūzikas muzeja ceļojošā izstāde “Ceļā uz Latvijas “Holivudu.””

Izstāde veltīta latviešu aktierkino sākotnei, aptuveni divdesmit gadu ilgam laika posmam pirms Otrā pasaules kara. Amerikas kino vēsturē šo laiku dēvē par Holivudas zelta laikmetu, Latvijā tikmēr ar ierobežotiem tehniskajiem līdzekļiem, bet ar lielu entuziasmu mazos filmu uzņēmumos tapa pirmās filmas. Pēc Kārļa Ulmaņa apvērsuma kino saimniecību savā pārziņā pakāpeniski pārņēma valsts, un tādējādi tā kļuva par vienu no sabiedriskās domas veidošanas līdzekļiem. Pēckara laikā, padomju okupācijas gados, kino attīstību iezīmēja rūpnieciskas ražošanas laiks, kad tapušas daudzas filmas, kuras tagad dēvējam par klasiku.

Izstāde tapusi ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstu.

Izstādes veidotāji: RMM Krājuma izpētes nodaļas vadītāja Līvija Dūmiņa, mākslinieks Gundars Gulbis, konsultēja kino zinātniece Inga Pērkone.

Novadnieki - jubilāri septembrī

Skaistās dzīves jubilejās sveicam un atceramies:

Dzejas dienas Preiļu novada bibliotēkās

Dzejas dienas 2023

1965. gada 11. septembrī Raiņa simtgade deva impulsu vērienīgām kultūras norisēm un pasākumiem, kas aptvēra gan Raiņa literārā un kultūras mantojuma aktualizēšanu, gan jaunas tradīcijas – Dzejas dienu – iedibināšanu.

Nu jau 58. gadu Dzejas dienas mūsu rudeni padara īpašu ar dažādām norisēm: izstādes, akcijas, dzejas lasījumi, tikšanās ar dzejniekiem u.c. aktivitātes.

Uz tikšanos bibliotēkās! Baudīsim dzeju kopā!

02.09.2023

Darba laiks

Informējam, ka atgriežamies darba laikā, kad bibliotēka strādā arī sestdienās

• P: 9.00 - 19.00