Kopējais skaits: 1200560

Novadnieki - jubilāri novembrī

Skaistās dzīves jubilejās sveicam un atceramies:

Nauda un finanšu pakalpojumi krīzes situācijā

Bukletā uzzināsiet:

• kādi pakalpojumi krīzes situācijās jānodrošina komercbankām;
  • kas katram pašam būtu jādara, lai labāk sagatavotos krīzes situācijām;
  • kas jāņem vērā, lai aizsargātu savus naudas līdzekļus.

Buklets pieejams - ŠEIT

25.oktobrī metodiskā diena

25. OKTOBRIS - METODISKĀ DIENA

Bibliotēka apmeklētājiem slēgta!*

• Grāmatu pasūtījumus var veikt bibliotēkas kopkatalogā vai pa telefonu: 29991263.

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

*plkst. 14.00 aicinām uz muzikāli izglītojošu pasākumu "AVANTŪRA"

EDIC Austrumlatgalē partneru tiekas AVANTŪRĀ

25. oktobrī notiks EDIC Austrumlatgalē sadarbības partneru tikšanās muzikāli izglītojošā pasākumā "AVANTŪRA".
Un jau plkst.14.00 aicinām atbalstīt un līdzi just kādai no komandām intelektuālajā prāta spēlē "Avantūra"! Spēles laikā tiks iesaistīti arī skatītāji - izspēlēti "ātrie jautājumi", uz kuriem atbildot pareizi, varēs iegūt praktiskas un ikdienā noderīgas lietiņas.
Aktivitāšu mērķis- atraktīvā veidā informēt pasākuma dalībniekus par faktiem, vides aktualitātēm, digitālajām prasmēm Eiropā, Latvijā un Preiļu novadā.

18.10.2023

Dalība Erasmus+ projektā “Dungeons and Librarians II: Quest for Gamified Reading Promotion in Youth”

Preiļu Galvenās bibliotēkas metodiķe Egija Gribuste un bērnu literatūras nodaļas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrs vadītāja Ina Rusiņa no 2. līdz 7. oktobrim piedalījās Šauļu apriņķa Povila Višinska publiskās bibliotēkas rīkotajā Erasmus+ projektā “Dungeons and Librarians II: Quest for Gamified Reading Promotion in Youth” kopā ar bibliotēku speciālistiem no Lietuvas, Latvijas (Preiļu Galvenā bibliotēka, Rēzeknes Centrālā bibliotēka, Rēzeknes pilsētas bērnu bibliotēka, Latgales Centrālā bibliotēka) un Slovēnijas.

Projekta mērķis bija iepazīstināt bibliotekārus, kuri strādā vai plāno strādāt ar jauniešiem, ar spēļošanās (gamification) teoriju un palīdzēt viņiem gūt nepieciešamās praktiskās iemaņas veiksmīgākai mūsdienīgu, daudzveidīgu lasīšanas veicināšanas u. c. pasākumu īstenošanai, kā arī projektu izstrādei nākotnē.

Apmācību dalībnieki:

• dalījās labajā praksē, prezentējot savu bibliotēku labos piemērus lasītveicināšanas un projektu īstenošanā,
  • izspēlēja iepazīšanās un saliedēšanās aktivitātes,
  • radīja un testēja jaunas spēles, gan veidoja spēli ņemot par pamatu kādu visiem zināmu spēli,
  • iepazina cits cita kultūru,
  • aktīvi diskutēja un darbojās grupās,
  • apguva spēļošanās veidus un elementus,
  • izmēģināja LEGO konstruktora satura pielietojumu vēsturiska notikuma atspoguļošanai (ko pēc tam iespējams izmantot dažādu notikumu, stāstu, pasaku atainošanai),
  • devās ekskursijā uz Plunges, Šauļu un Palangas bibliotēkām,
  • uzklausīja Šauļu bibliotēkas labos piemērus ar lielformāta grāmatu, kurā modificējami tēli un foni (mākslinieces pašdarinātas lelles, apģērbi, aksesuāri un fona ainavas, to elementi),
  • kā arī iepazina komiksu veidošanas pamatprincipus
  • un noslēgumā komandās izstrādāja un prezentēja projektu vai izglītības programmu idejas.

Aicinām aizpildīt aptauju par bibliotēkas pakalpojumu kvalitāti

Līdz 1.novembrim aicinām ikvienu piedalīties aptaujā, lai izteiktu viedokli par Preiļu Galvenās bibliotēkas apmeklēšanas paradumiem, pakalpojumiem un citiem ar bibliotēkas darbu saistītiem jautājumiem. Labprāt arī uzklausīsim ierosinājumus turpmākajam bibliotēkas darbam. Anketu aicinām aizpildīt arī tos, kuri ikdienā bibliotēku neapmeklē.

Aptauja pieejama šeit: https://ej.uz/PGB_aptauja_2023

Aptaujas aizpildīšana aizņems aptuveni 10-15 minūtes, tā ir anonīma un tiks izmantota apkopotā veidā.

Mums ir svarīgs Tavs viedoklis!

Novadnieki - jubilāri oktobrī

Skaistās dzīves jubilejās sveicam un atceramies:

27. septembrī metodiskā diena

27. SEPTEMBRIS - METODISKĀ DIENA

Bibliotēka apmeklētājiem slēgta!

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

Eiropas valodu diena bibliotēkā

26. septembrī plkst. 15.00 aicinām uz Eiropas valodu dienai veltītu pasākumu "Mana dzimtā valoda" Preiļu Galvenajā bibliotēkā.
Pasākumā iepazīsim ne tikai dzejas, mūzikas, aktieru un kino valodu, bet mācīsimies saprast arī rokrakstu valodu kopā ar rokrakstu eksperti Sanita Blumbergu. Savukārt, mūzikas valodas pasauli atklās mūziķis Juris Ostrovskis.
Tiekamies!

Grāmatu mīļotāji atkal tiekas

Izbaudīta skaista un saulaina vasara, izlasītas daudz un dažādas grāmatas - ir laiks atkal satikties!

Grāmatu mīļotāju klubiņš "Grāmatu Guru" atsāk savu darbību un aicina ikvienu grāmatu mīļotāju uz pirmo šīs sezonas tikšanos 25. septembrī plkst. 17.00 Preiļu Galvenajā bibliotēkā.

Sarunāsimies par grāmatām, ko patreiz lasām.

Tiekamies!