Preiļu Galvenā Bibliotēka

Lapa ir izstrādes stadijā. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

Septembris 2020

P O T C P S Sv
 010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Apmeklētāji
Šodien: 143

Kopējais skaits: 456463

Bibliotēku konsultatīvais centrs sagatavojis publikāciju Nākotnes bibliotēka. Attīstības tendences un prognozes un konsultatīvu materiālu Uzziņu klasifikācija un uzskaite bibliotēkā: teorija, ieteikumi un pieredze.
Kopš 2014. gada pavasara Amerikas Bibliotēku asociācijas paspārnē darbojas Bibliotēku nākotnes centrs, kura uzdevums ir sekot līdzi attīstības tendencēm, kas tuvākā vai tālākā nākotnē var skart bibliotēkas un pieprasīt inovatīvu risinājumu ieviešanu. Sadarbībā ar dažādu jomu ekspertiem Bibliotēku nākotnes centrs ir apkopojis un savā tīmekļa vietnē īsi raksturojis 19 aktuālas attīstības tendences, kas jau ir skārušas vai arī tuvākajā laikā noteikti skars bibliotēku ikdienu. Publikācijā Nākotnes bibliotēka. Attīstības tendences un prognozes atspoguļots Amerikas Bibliotēku asociācijas Bibliotēku nākotnes centra tendenču apkopojuma latviskojums, kas papildināts ar skaidrojošu papildinformāciju un uzskatāmiem piemēriem. Sagatavotajam materiālam ir informējoša ievirze, un tas ir adresēts ikvienai Latvijas bibliotēkai.
Publikācija pieejama: http://dom.lndb.lv/data/obj/file/263451.pdf

Konsultatīvajā materiālā Uzziņu klasifikācija un uzskaite bibliotēkā: teorija, ieteikumi un pieredze apkopoti nozīmīgākie atzinumi un ieteikumi uzziņu pakalpojumu organizēšanā, kā arī raksturota atsevišķu bibliotēku praktiskā pieredze.
Izdevums sastāv no piecām daļām. Līdzās definīcijām, uzziņu veidu skaidrojumam un izpildes metodikai aprakstīti arī to novērtējuma principi un atsevišķu valstu un bibliotēku pieredze. Tā kā raksturīga mūsdienu uzziņu darba tendence ir pāreja no tradicionālajām uzziņām uz digitālajām, tām izdevumā pievērsta pastiprināta uzmanība - vēlamies, lai par šī pakalpojuma ieviešanu ieinteresētos arī tās bibliotēkas, kuras to vēl nav paguvušas izdarīt.
Konsultatīvajā materiālā netiek izvirzīti konkrēti uzstādījumi - tā kā tēma ir ļoti plaša un sazarota, norādīti tikai galvenie virzieni, kas varētu noderēt bibliotēkas informācijas pakalpojumu stratēģijas izveidē. Izdevums sniedz iespēju kritiski izvērtēt savu personisko vai savas bibliotēkas pieredzi, lai izvēlētos atbilstošu darbības modeli uzziņu procesa sakārtošanā.
Izdevums pieejams: http://dom.lndb.lv/data/obj/file/263444.pdf

12.06.2015

Uz sākumu

 
Balsošana
Vai Jūs izmantojat e-grāmatu bibliotēku?

Jā, izmantoju

Nē, jo nav interese

Nē, jo nezinu par šo iespēju

Preiļu reģiona bibliotēku kopkatalogs

Digitālās kolekcijas

Uzdot jautājumu
Vārds Uzvārds:*
E-pasts:*
Ātrās saites