Kopējais skaits: 1200561

ESIP – bibliotēkas 2. stāvā skatāma tematiska izstāde “Bulgārija – ES prezidējošā valsts”

Bulgārija - tā ir rožu ziedu smarža, kas lidinās virs vasaras pļavu plašumiem.
Tās ir jūras viļņu šalkas.
Tie ir bērnu smiekli un senu dziesmu skaņas.
Tās ir pludmales karstās smiltis zem basām kājām.
Tas ir zelta saulrietu brīnišķīgs skats.
Tas ir ielas tirgus troksnis un kņada.
Un tas viss ir – Bulgārijā!

Bulgārija ir maza un valdzinoša ar antīku kultūru, gleznainu skaistumu un viesmīlīgiem cilvēkiem. Tā dibināta 7. gadsimtā un ir viena no vecākajām joprojām eksistējošajām valstīm Eiropā. Izvietota Austrumeiropā, tā aizņem Balkānu pussalas centrālo daļu. Ziemeļus rotā plašas Donavas ielejas, bet rietumos lielākoties ir augstienes un paaugstināti līdzenumi. Austrumos Melnā jūra vilina tūristus visa gada garumā. Atrodoties pašā Centrāleiropas sirdī, Bulgārija ir ideāla vieta, kur atpūsties atvaļinājumā vai brīvdienās dažāda vecuma cilvēkiem.
Bulgārijas ainavas ir daudzveidīgas un pilnas pārsteigumu: Melnās jūras piekrastes bezgalīgo pludmaļu smiltis, mežonīgu kalnu grēdas un zaļi pauguri, auglīgas ielejas un gleznainas aizas, klusas upes un zili ezeri. Bulgārija ir slavena ar savu krāšņo vasaru, rožu plantāciju reibinošo aromātu, augļu dārziem un saules nomazgātajiem vīnogulājiem.
Leģenda stāsta, ka tad kad Dievs radīja pasauli, viņš iedevis nelielu paradīzes daļu bulgāriem, atlīdzinot tiem par centību. Speciālisti pareģo, ka tuvākajos gados Bulgārija kļūs par vispopulārāko tūristu galamērķi Austrumeiropā. Patiešām ir vērts iepazīties ar viesmīlīgajiem Bulgārijas iedzīvotājiem, dažādo un labi saglabājušos folkloru un antīko Eiropas šūpuli.