BIBLIOTĒKA ATSĀK GRĀMATU, ŽURNĀLU APMAIŅU

Plašāka informācija sadaļā DARBA LAIKS

Marts 2021

P O T C P S Sv
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Apmeklētāji
Šodien: 264

Kopējais skaits: 549036

2018.gada 5.decembrī Preiļu Galvenajā bibliotēkā seminārs Preiļu reģiona bibliotēku darbiniekiem

10.00 - 11.00  
Aktualitātes bibliotēku darbā 

Pārtraukums 

11.30
'Tendences un spilgtākās īpatnības jaunākajā dzejā Latvijā', lektore Iveta Ratinīka, DU literatūrzinātnes doktorante, literatūras pētniece, latviešu valodas skolotāja un dzejniece 

03.12.2018

Literatūras ceļvedis Nr.7/2018

       “Literatūras ceļveža” oktobra numurs savus lasītājus sasniedz mūsu valsts jubilejas mēneša ieskaņā –  laikā, kad rudens lasīšanas sezona rit pilnā sparā.
       Oktobra numura novitāte – izdevumu vērtētāju un ieteicēju pulku papildinājuši arī vairāki  LU Humanitāro zinātņu fakultātes Latvistikas un baltistikas nodaļas Baltu filoloģijas maģistra studiju  programmas 1. un 2. kursa studenti, kuriem literāro norišu vērtēšana ir laba prakse profesijas apguvē.  Viņu izvēle nepārsteidz: tie ir mūsdienu jauno autoru – gan dzejas, gan prozas rakstītāju – daiļdarbi,  kurus viņi piedāvā neatstāt bez ievērības arī mums, bibliotēku darbiniekiem.
       Aicinām pievērst uzmanību arī nelielai niansei – vairāki izdevumi šajā numurā izpelnījušies  vairāku vērtētāju interesi, savukārt daži – iekļauti arī iepriekšējā numurā. Ar to vēlamies pievērst  uzmanību gan viedokļu dažādībai, gan arī izdevumu saturiskajai vērtībai. Sekojiet aprakstos  norādītajām saitēm.
      
Svinēsim patriotisko novembri kopā, tomēr dažubrīd piedāvājam laiku pavadīt arī  divatā – aizraujošas un izzinošas grāmatas kompānijā! 

Izdevums aplūkojams: http://dom.lndb.lv/data/obj/file/23918087.pdf

15.11.2018

Labdien, stāstniecības tradīciju uzturētāji un atbalstītāji!

Vēlamies informēt par diviem svarīgiem un aktuāliem notikumiem stāstniecībā šī gada novembrī:
1. Atgādinām, kas šī gada 22. novembrī Latvijas Universitātes bibliotēkā (Kalpaka bulvārī 4, Rīgā) norisināsies 3. Latvijas Stāstnieku konference! Šogad konferences tematika saistīta ar stāsta saistību ar vietu. Konferences noslēgumā paredzēts pārrunāt Latvijas stāstnieku asociācijas aktuālos jautājumus un turpmākās ieceres. Papildus informāciju skatiet pielikumā vai šeit: http://stastnieki.mozello.lv/jaunumi/params/post/1623298/aicina-pieteikt-dalibu-3-latvijas-stastnieku-konference 
2. Prasme izstāstīt stāstu ir kļuvusi par vienu no aktuālākajām 21. gadsimta sociālajām prasmēm! Aicinām piedalīties stāstnieku apmācībās un pieteikt dalību „Stāstnieku skolā”, kas sāksies jau šī gada 6. novembrī. Papildus informāciju skatiet: http://stastnieki.mozello.lv/jaunumi/params/post/1635419/esi-21-gadsimta-stastnieks-piesakies-stastnieku-skolai-novembri

Evija Maļkeviča
Latvijas Stāstnieku asociācija
+37126187266
stāstnieki@gmail.com

31.10.2018

Ir instālēta jauna Alises versija

Pirms sākt darboties jaunajā versijā, bibliotekāru datoros obligāti vajadzētu dzēst sistēmas darbā izmantojamā pārlūka vēsturi un sīkdatnes; ātro taustiņu kombinācija darbības loga atvēršanai - <CTRL>+<SHIFT>+<DELETE> 

31.10.2018

2018.gada 19.oktobrī Preiļu GB seminārs Preiļu reģiona bibliotēku darbiniekiem un skolu Skaļās lasīšanas sacensības koordinatoriem

9.00                 Grāmatu tirdzniecība - SIA Latvijas Grāmata

10.00 - 11.10   Aktualitātes bibliotēku darbā , atskats uz
o   novadpētniecības konferenci Kuldīgā -
Lilita Sauliša, Preiļu GB vecākā bibliotekāre
o   Latgales bibliotekāru  konferenci Krāslavā  -
Inta Selicka, Riebiņu novada Rušonas bibliotēkas vadītāja; Silvija Kotāne, Riebiņu novada Kastīres bibliotēkas vadītāja; Rita Džeriņa, Preiļu novada Aizkalnes bibliotēkas vadītāja
o   galveno bibliotēku metodiķu semināru LNB – Velta Beča, Preiļu GB metodiķe

11.10 - 11.30    Pārtraukums

11.30 - 15.00     Lasīšanas veicināšanas programmu aktualitātes.
o   LNB lasīšanas veicināšanas programmas un aktualitātes –
Silvija Tretjakova, LNB Bērnu literatūras centra vadītāja
o   Lasīšanas veicināšanas programma “Grāmatu starts” -  Karina Pētersone,
LNB Atbalsta biedrības direktore
o   Lasīšanas veicināšanas programmu publicitāte - 
Ilze Marga, LNB Bērnu literatūras centra galvenā bibliotekāre
o   Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas kolekcija, tās izvēles principi, rezultāti - 
Sarmīte Galsa, LNB Bērnu literatūras centra galvenā bibliogrāfe
o   Fragmentu lasījumi –
dikcijas speciālistes Irēnas Cērmanes komentāri.

11.10.2018

Par Letonikas datubāzes pieeju 2019. gadā

Kultūras informācijas sistēmu centrs, turpinot sadarbību ar SIA Tilde, 2019. gadā nodrošina neierobežotu LETONIKA.LV (www.letonika.lv) datubāzes pieeju visām pašvaldību publiskajām bibliotēkām bez abonēšanas maksas.

Datubāzes pieejas periods no 01.01.2019. līdz 31.12.2019. 

Par datubāzes Letonika.lv attālināto pieeju -
·         Reģionu galvenajām bibliotēkām tiks nodrošināta datubāzes attālinātā pieeja, kā tas ir pašlaik. Nav jāiesniedz pieteikums par pakalpojuma pagarināšanu.
·         Pagastu bibliotēkām līdz 10.12.2018. jāiesniedz pieteikums par datubāzes attālināto pieeju. Pieteikumu nosūtīt uz e-pastu: agrita.sagalajeva@kis.gov.lv, norādot  bibliotēkas nosaukumu, kontaktpersonu, tās tālruni un e-pastu.

Visām attiecīgajām bibliotēkām līdz 28.12.2018. tiks nosūtīta Letonika.lv pieejas parole, katrai bibliotēkai sava. Parole paredzēta izsniegšanai reģistrētajiem bibliotēkas lietotājiem, nodrošinot tiem attālinātu (ārpus bibliotēkas telpām) piekļuvi Letonika.lv datubāzei. Ar šo paroli lietotājiem būs pieejams viss Letonika.lv saturs, izņemot ar autortiesībām aizsargātos Lasītavas darbus. Izsniedzot paroli, lietotāji ir jāinformē, ka tā ir sensitīva informācija, kas nav nododama trešajām personām. Rekomendējam lietotājus, kuriem izsniegta parole, atzīmēt IIS ALISE 50. laukā, kas nodrošina procesa pārskatāmību un ātru datu atlasi vajadzības gadījumā.     

10.10.2018

Literatūras ceļvedis Nr.6/2018

Apvienotais “Literatūras ceļveža” augusta/septembra numurs ir klāt vienlaikus ar rudeni – “silto pledu un lielās lasīšanas sezonu”.
Arī šoreiz bibliotekāriem un citiem grāmatu gardēžiem būs, ko izvēlēties no plašā un daudzveidīgā izdevumu klāsta.

Izdevums aplūkojams:
http://dom.lndb.lv/data/obj/file/22660862.pdf

03.10.2018

LBB Latgales nodaļas bibliotekāru konference 2018. gada 28. septembrī Krāslavā

Latvijas Bibliotekāru biedrības Latgales nodaļa un Krāslavas novada centrālā bibliotēka šī gada 28. septembrī Krāslavā, Krāslavas pils staļļos – Amatu mājā – organizē Latgales novada bibliotekāru konferenci “Nemateriālā mantojuma popularizēšana Latgales bibliotēkās”.

Lasīt vairāk >>>

25.09.2018

Latvijas Nacionālā bibliotēka ir LR Izglītības un zinātnes ministrijas Izglītības iestāžu reģistrā reģistrēta profesionālās tālākizglītības un pilnveides izglītības iestāde (apliecība Nr.3360300678, 2008. gada 25. jūnijs), kura Kompetenču attīstības centrā īsteno Latvijas bibliotekāru dažāda līmeņa profesionālās pilnveides, tajā skaitā arī pēc studiju izglītības, programmas.

Centrs piedāvā profesionālās tālākizglītības un profesionālās pilnveides izglītības programmas publisko, zinātnisko, speciālo un izglītības iestāžu bibliotēku darbinieku dažādām mērķgrupām.

Mācības klātienē notiek Rīgā, Mūkusalas ielā 3, 8. stāvā 807. un 809. telpā.
Attālināti ir pieejama e-mācību vide: 
macies.lnb.lv

04.09.2018

Literatūras ceļvedis Nr.5/2018

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) speciālisti sagatavojuši Literatūras ceļveža 5. numuru (2018. gada jūnijs/jūlijs) (PDF).

2018. gada piektais Literatūras ceļveža numurs pie saviem lasītājiem ierodas tieši vasaras viducī. Laikā, kad brīvdienu un atvaļinājumu sezona ar plašām iespējām un piedāvājumiem ir pašā zenītā, arī grāmatu lasīšana var būt labs līdzeklis pilnvērtīgai atpūtai, ja atrodas tam piemērots brīdis un vieta, piemēram, ēnains dārza nostūris vai garāks pārbrauciens. Tādēļ varbūt kādam pienākusi ilgi gaidīta iespēja sevi palutināt, izlasot pāris labas grāmatas, vien jāizvēlas – kuras? Iespējams, noderīgas idejas piedāvās tieši šis izdevums.
Divu vasaras mēnešu apvienotajā numurā iekļauti pārsvarā latviešu autoru un ar Latviju saistīti literārie sacerējumi, tomēr Liega Piešiņa aicina neatstāt bez ievērības arī dažu citvalstu autoru neparastas un krāsainas, šoreiz pārsvarā – jaunākajai paaudzei adresētas grāmatas. Vairākus interesantus, bet gana nozīmīgus nozaru izdevumus arī šoreiz piedāvā LNB nozaru eksperti un speciālisti. Izdevuma veidotājiem ir idejas turpmākai Literatūras ceļveža tēmu un ekspertu loka paplašināšanai, par ko vairāk informācijas saņemsiet rudenī. Vēlamies pateikties visiem kolēģiem no Latvijas bibliotēkām, kuri bija atsaucīgi un pavasarī iesūtīja atbildes uz mūsu sagatavotajiem jautājumiem par Literatūras ceļveža līdzšinējo piedāvājumu un tā turpmāko attīstību – jūsu vērtējumi un ieteikumi mums noderēs. Baudīsim Latvijas vasaru kopā ar labu grāmatu!

31.08.2018

<< < 4 | 5 | 6 | 7 | 8 > >>

Uz sākumu

 
Preiļu reģiona bibliotēku kopkatalogs

Registrējies šeit!

Balsošana
Digitālās kolekcijas

Uzdot jautājumu
Vārds Uzvārds:*
E-pasts:*
Ātrās saites