Oktobris 2020

23.oktobrī Bērnu literatūras nodaļā tikšanās ar rakstnieci un mākslinieci Agnesi Aizpurieti

23.oktobrī plkst.10:00 Preiļu Galvenās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā tikšanās ar rakstnieci un mākslinieci Agnesi Aizpurieti pasākumā „Katram savu trakumiņu”.

Grāmatas „Trakā Lapsa” un „Trakā Lapsa ceļo” ir autores debija bērnu literatūrā kā ilustratorei un tekstu autorei. Neparastās un spilgtās grāmatās sirsnīgs un mīļš humors bērniem ir savienots ar pārsteidzošu ironiju, saprotamu tikai pieaugušajiem, tāpēc tās spēj iepriecināt plašu lasītāju loku. Studijas „Rija” ir tapusi arī īsmetrāžas animācijas filma „Trakā Lapsa”, kurai Agnese Aizpuriete ir gan scenārija autore, gan režisore, gan māksliniece.

Pasākuma laikā visiem būs iespēja uzzināt vairāk gan par krāšņo grāmatu autori, gan par viņas radīto varoni Trako Lapsu, kura visus notikumus dzīvē uztver kā jautru izaicinājumu!

Pasākums notiek VKKF atbalstītā projekta "Lasītāju tikšanās ar rakstniekiem "Autoru! Autoru!""

Swedbank konsultāciju diena

16.oktobrī Swedbank aicina uz klātienes  konsultācijām.

Obligāta iepriekšēja pieteikšanās bibliotēkā klātienē vai  pa tālr. 29991263

09.10.2020

Preiļu Galvenās bibliotēkas grāmatu krājumam lielisks papildinājums
Mūsu bibliotēkas grāmatu krājumam lielisks  papildinājums – Preiļu lauksaimniecības skolas tapšanas un pastāvēšanas hronika, kas veidota, balstoties uz skolas pārziņu, pedagogu un audzēkņu atmiņu pierakstiem.  Grāmata tapusi pēc uzņēmēja un ģenerālsponsora  Jāņa Šņepsta  iniciatīvas, ar Preiļu novada domes finansiālu atbalstu.  Savukārt seno  fotogrāfiju apstrādes un  menedžera funkcijas ir veicis Igors Pličs.

Šobrīd, kad notiek Preiļu pils – bijušās lauksaimniecības skolas atjaunošanas process, šī atmiņu hronika sniedz būtisku un nozīmīgu informāciju par seno pils ēku un romantisko ainavu parku. Ir likumsakarīgi raugoties  nākotnē, pētīt, cienīt un saglabāt pagātnes mantojumu.

Preiļu novada dome  bibliotēkām dāvināja 10 kultūrvēsturiski nozīmīgās  grāmatas eksemplārus.

Iegriežoties bibliotēkā, izvēlaties lasīšanai tieši šo vēsturisko laika liecību par Preiļiem, lauksaimniecības skolu, pili un parku!

08.10.2020

Preiļu Galvenās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā skatāma izstāde "Grāmata laiku lokos"

Grāmatu izstādē “Grāmata laiku lokos” Tev ir iespēja apskatīt bibliotēkas krājumā esošo vecāko iespieddarbu – 1825.gadā izdoto Bībeli, kā arī izpētīt lielāko, biezāko un pašu mazāko grāmatu un vēlreiz varēsi izbaudīt ar visām maņām modernās mūsdienās izdotās grāmatas.

08.10.2020

Dzejas dienas 2020 izskanējušas!

PALDIES mūsu jaunākajiem bibliotēkas apmeklētājiem, kas, atbalstot Dzejas dienas, Bērnu literatūras nodaļā lasīja, jā, arī izdziedāja dzejoļus!

Tikšanās ar rakstnieci Lauru Vinogradovu

8. oktobrī plkst.15.00 viesosies rakstniece Laura Vinogradova.
Pasākumi notiek VKKF atbalstītā projekta "Sarunu cikls: Rakstītājs - lasītājs - bibliotēka"

Novadnieki-jubilāri oktobrī

Oktobrī sveicam un atceramies:

• dziedātāju Helēnu Ersu - Kozlovsku

• rakstnieci un pedagoģi Naaizmērstuli (Rozāliju Tabīni)

• literatūrvēsturnieku Viktoru Vonogu

30.09.2020

Swedbank konsultāciju diena

29. septembrī Swedbank aicina uz klātienes  konsultācijām.

Obligāta iepriekšēja pieteikšanās bibliotēkā klātienē vai  pa tālr. 29991263

Tikšanās ar dzejnieci Liānu Langu

10. septembrī plkst. 14:20

Preiļu Galvenajā bibliotēkā

tikšanās ar dzejnieci Liānu Langu.

08.09.2020

Dzejas dienas 2020

Šogad Dzejas dienām 55 gadskārta! No 4. – 13.septembrim visā valstī dzeju dzirdēsim un par to domāsim vairāk nekā parasti.  Kā mainītos Tavas domas un noskaņojums, ja Tu ik dienu pievērstos kāda dzejnieka radītam garadarbam? Bērnu literatūras nodaļā grāmatu izstādē varēsi atrast gan jau sen pazīstamo, gan jauno dzejnieku mūsdienīgo dzeju.

JA TU RĪTU SĀKTU AR DZEJOLI, …

Kā gan tas būtu?...

07.09.2020