Uzdod savu jautājumu Hugo.lv platformā bāzētiem sarunu botiem!

Uz valsts pārvaldes valodas tehnoloģiju platformas www.Hugo.lv bāzes veidotā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra - LIAA virtuālā asistente jeb sarunu bots Maija uzrunāts vairāk nekā 3000 reizes, lai iegūtu ar biznesa attīstību saistītu informāciju – gan par platformu business.gov.lv, gan aktuālajām LIAA atbalsta programmām procesu digitalizācijai, eksportam, starptautisku pasākumu organizēšanai, lielo investīciju aizdevumam ar kapitāla atlaidi u.c.
Priecājamies, ka Hugo.lv platformā bāzētie sarunu boti https://va.hugo.lv/directorylv valsts pārvaldes tīmekļvietnēs kļuvuši par nozīmīgu atbalstu:
  • gan padarot daudz efektīvāku iestāžu darbu klientu apkalpošanā
  • gan piedāvājot iedzīvotājiem daudz ātrāku un ērtāku saziņu ar valsts pārvaldi.

“Lielais Kristaps” – tiešsaistes programma visai pasaulei portālā filmas.lv

No 30. janvāra līdz 6. februārim tiešsaistē www.filmas.lv visā pasaulē pieejama nacionālās kino balvas Lielais Kristaps filmu izlase!
Pievērsiet uzmanību - 3 no izlasē iekļautajām filmām būs skatāmas tikai sestdien, 3. februārī!
Skatītājiem tiek piedāvāta divās daļās veidota filmu kolekcija:
ieskats kinomākslinieces Ievas Romanovas apjomīgajā filmogrāfijā (1980-2018), sešas spēlfilmas - daļa no visa radošā darba, par kuru Ieva Romanova šogad saņem Lielā Kristapa balvu par mūža ieguldījumu kinomākslā.
Iepriekšējā "Lielā Kristapa laureāti" - 6 filmas, kas pirms gada tika atzītas par labākajām atsevišķās filmu kategorijās (spēlfilmas, dokumentālais kino, animācija).

Vairāk informācijas: https://www.km.gov.lv/.../lielais-kristaps-tiessaistes...

Novadpētniecības lasītavā skatāma izstāde "Mūsu novadnieki - juristi"

Mūsu novada ļaudis, kuru sasniegumi zinātnē, mākslā, medicīnā, lauksaimniecībā, kultūrā un citās darbības jomās ir veicinājusi Preiļu novada atpazīstamību un izaugsmi.

31.janvārī metodiskā diena

31. JANVĀRIS - METODISKĀ DIENA

Bibliotēka apmeklētājiem slēgta!

• Grāmatu pasūtījumus var veikt bibliotēkas kopkatalogā vai pa telefonu: 29991263.

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

Tikšanās ar Eiropas Parlamenta deputāti Inesi Vaideri

2. februārī plkst. 16.30 Preiļu Galvenajā bibliotēkā viesosies Eiropas Parlamenta deputāte Prof. Inese Vaidere.

Ikviens interesents aicināts uz tikšanos, sarunām, diskusiju. Runāsim arī par Ineses Vaideres jauno grāmatu "Misija Latvijai. Epizodes".

Informatīva izstāde "10 gadi kopā ar eiro"

2024. gada janvārī aprit 10 gadi, kopš Latvija pievienojās eirozonai, un 25 gadi, kopš Eiropas iedzīvotāji lieto eiro. Nozaru literatūras abonementā skatāma eiro ieviešanas Latvijā desmitgadei veltīta iespieddarbu izstāde "10 gadi kopā ar eiro".

3td e-GRĀMATU bibliotēkai www.3td.lv - 5gadi!

2024. gada 7. janvārī atzīmējam 5 gadu jubileju, kopš ikvienam interesentam bez maksas tiešsaistē pieejams bagātīgs dažādas tematikas un žanru literatūras resurss latviešu valodā – 3td e-GRĀMATU bibliotēka platformā www.3td.lv, kuru ar Latvijas Republikas Kultūras ministrija starpniecību finansiāli atbalsta Latvijas valsts.

Vietnē www.3td.lv lasītājiem tiek piedāvātas gandrīz 600 e-grāmatas no izdevniecībām Zvaigzne ABC, Izdevniecība "Latvijas Mediji", Apgāds Mansards, Apgāds "Jumava" un Prometejs, tāpat sadarbojamies ar Latvijas Banka un autori Zane Nuts. 3td.lv bibliotēka nodrošina vienlīdzīgas iespējas piekļuvei grāmatām plašā sabiedrībā neatkarīgi no cilvēka atrašanās vietas, materiālā un veselības stāvokļa.

Iespēju lasīt e-grāmatas latviešu valodā vietnē 3td.lv Valsts vienotajā bibliotēku informācijas sistēmā nodrošina projekta pārvaldītājs – Latvijas Kultūras ministrijas padotības iestāde Kultūras informācijas sistēmu centrs un platformas izstrādātājs – informācijas tehnoloģiju uzņēmums Tietoevry Latvia.

Latvijas kultūras ministres apsveikums!

Iepriekš pasūtītu drukāto izdevumu piegāde Līčos

Līču iedzīvotājiem tiek piedāvāta iespēja individuāli pasūtīt no Preiļu Galvenās bibliotēkas izdevumus (grāmatas, žurnālus) ar piegādi uz Līču Kultūras nama ēku (Jaunatnes iela 1, Līči). Izdevumu piegāde tiek nodrošināta katra mēneša 1. un 3. ceturtdienā.

Jautājumu gadījumā iespējams sazināties ar Preiļu Galvenās bibliotēkas vadītāju Ilonu Skorodihinu, zvanot uz tālruņa numuru +371 26819391.

Lokācijas ziņā iedzīvotājiem tuvākā bibliotēka, kur var saņemt citus bibliotekāros un informācijas pakalpojumus, ir Preiļu Galvenā bibliotēka (Kārsavas iela 4, Preiļi).

Atgādinām, ka gadījumos, kad Līču iedzīvotājiem nepieciešams dators un pieejamība internetam (piemēram, rēķinu apmaksai, norēķinu veikšanai utt.), aicinām vērsties pagasta pārvaldē, kur tiks nodrošināta piekļuve un palīdzība. Kontakti: Vitālijs Plivda, tālr. +371 26533550.

03.01.2024

Novadpētniecības lasītavā skatāma izstāde "Preiļu novada amatnieki"

03.01.2024

Darba laika izmaiņas svētku brīvdienās

Lai ziemas saulgriežu mirdzumā dzimst spēks jauniem sapņiem un labiem darbiem! Gaišus Ziemassvētkus, veselību un veiksmi Jaunajā gadā!