Oktobris 2020

EDIC Austrumlatgalē sadarbībā ar Preiļu Galveno bibliotēku rīko fotokonkursu „Mana Eiropa”

Konkursa mērķis:

- Popularizēt fotogrāfiju kā dokumentālu līdzekli iedzīvotāju vidū.
- Caur fotogrāfiju atklāt Eiropas Savienības nozīmi katra cilvēka ikdienas dzīvē.
- Kuplināt pilsētas un novada kultūras dzīvi ar jaunām izstādēm.

Fotogrāfijām jāraksturo šāda tēma:
Mana Eiropa (cilvēku, vietu vai objektu fotogrāfijas, kas parāda Eiropas nozīmi fotogrāfijas iesniedzēja ikdienas dzīvē)
No 5. marta līdz 29. martam iesūti fotogrāfijas!!!

!!! UZMANĪGI IZLASI NOLIKUMU, lai fotogrāfijas atbilst vajadzīgajiem parametriem, formātam.

Fotokonkursa „Mana Eiropa”
nolikums

06.03.2015

PGB ir pieejams NAIS /Normatīvo aktu informācijas sistēma/
Datubāzes interneta vietnes adrese: http://nais.lv. Izmantošana bez maksas.
NAIS  ir visaptveroša likumdošanas informācijas sistēma ar vairāk nekā 100 000 likumiem un citiem tiesību aktiem. Tajā ir pieejams pilnīgs Latvijas Republikas un Rīgas pašvaldības tiesību aktu kopums un to konsolidētās redakcijas, kā arī Latvijai saistošie starptautiskie dokumenti.
NAIS datubāzē uzkrātie dokumenti ir sasaistīti ar citiem tiesiskās informācijas avotiem. Tas dod iespēju NAIS lietotājiem piekļūt Saeimas likumprojektiem, valdībā akceptētajiem politikas plānošanas dokumentiem, tiesas spriedumiem, Eiropas Savienības normatīvajiem aktiem, kā arī krievu valodā tulkotiem Igaunijas Republikas tiesību aktiem.

05.03.2015

Pirmā pavasara mēneša jubilāri ir:

Rihards Kotāns bobsleja treneris,

Līga Melne modes modele,

Aleksandrs Madelāns garīdznieks, Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris

Antons Dzenis - publicists un pašvaldību darbinieks

03.03.2015

Aicinām bibliotēkās balsot par Gada monētu un piedalīties konkursā par monētu mākslu

No šī gada 3. līdz 24. martam kā ik gadus aicinām Latvijas bibliotēkas iesaistīties balsošanā par Gada monētu - skaistāko un mākslinieciski interesantāko Latvijas Bankas klajā laisto 2014. gada kolekcijas monētu. Balsošanas laikā Latvijas Banka sadarbībā ar sabiedrību Tilde un Kultūras informācijas sistēmu centru piedāvā bibliotēku apmeklētājiem pārbaudīt savas zināšanas par monētu mākslu erudīcijas spēlē Izzini Latvijas monētās iekaltās kultūrzīmes interneta datu bāzē letonika.lv.

Lasīt vairāk >>>

27.02.2015

Bērnu literatūras nodaļas lasītavā skatāma izstāde '2015.gada DABAS SIMBOLI'

25.02.2015

Bibliotēkas 2. stāva abonementā izlikta tematiska izstāde “Muna volūda” veltīta Starptautiskajai dzimtās valodas dienai

20.02.2015

'Stāstu bibliotēku' pasākums

Preiļu novada skatuves runas konkursa uzvarētāju sniegums -
dzimtās valodas paraugstunda

18.02.2015

Mākslinieka Jāzepa Pīgožņa (1934 – 2014) jubilejas izstāde „Krāsas, līnijas un formas” Preiļu bibliotēkā

No 1.februāra līdz 6.martam Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejs
Preiļu Galvenajā bibliotēkā piedāvā mākslinieka Jāzepa Pīgožņa jubilejas izstādi
„Krāsas, līnijas un formas”

Lasīt vairāk >>>

17.02.2015

Bibliotēkas 1.stāva lasītavā skatāma Jēkabam Janševskim veltīta izstāde

Vairāk kā neviens cits rakstnieks Janševskis pieder latviešu zemniekam, īstajai Latvijas tautai un viņas pamatšķirai. Viņš ir tai ne tik vien vaiņagu novijis, bet pacēlis viņu uz pjedestālu, caur kuru viņa dzīvo paaugstinātu un mūžīgu dzīvi. Kopā ar latviešu zemniekiem šo dzīvi bauda arī viņu dzejnieks Jēkabs Janševskis un baudīs tik ilgi, kamēr skanēs latviešu valoda, kuru viņš lietojis ar meistarību.

Edvarts Virza (Raksti 2.sējums)

16.02.2015

18.februārī plkst.18.00 bibliotēkā tikšanās ar Akvelīnu Līvmani

Tikšanās ar aktrisi, astroloģi un dziednieci, grāmatu autori